Nemzetisport.hu online 2004.10.27 21:22 Frissítve: 2011.05.23 00:08

Kiestek a győriek és a diósgyőriek

A legjobb 16 közé jutásért mérkőztek a csapatok a Magyar Kupában. A Honvéd páholyból figyelhette a csatározásokat, hiszen a kispestiek már kedden túljutottak a Bőcsön. Az élvonalbeli csapatok közül a Diósgyőr Dunaújvárosban, a Győr pedig a BKV Előre stadionjában bukott el. A Vasas a 90. percben szerzett góllal gyűrte le a Baktalórántházát, míg a Békéscsaba nyertes találata a 93. percben született Szombathelyen.

1 / 20
Felcsút-DVSC-MegaForce 2-3 (0-1)Felcsút, 2000 néző
V: Sóthy (Beidek, Száraz)
FELCSÚT: Hegedűs F. - Gálosi, Szalai, Trampler, Sörös (Ribi, 69.) - Móri, Domján, Szilágyi, Béres (Máj, 78.) - Ódor, Varga I.
Vezetőedző: Nagy László
DVSC: Tomic - Nikolov, Flávio Pim, Hegedűs Gy., Szatmári - Andorka (Éger, 60.), Virág, Madar T. (Kerekes, 72.), Halmosi - Leonardo, Sitku (Habi, 52.)
Vezetőedző: Szentes Lázár

KIÁLLÍTVA
Flávio Pim (a második sárga lap után) az 56. percben

A debreceni Madar Csabát (középen) szigorúan ôrizték a házigazdák
29. perc: Halmosi bal oldali beadása üresen találta a tétovázó védők között felbukkanó Leonardót, aki öt méterről a bal alsó sarokba passzolta a labdát. 0-1
56. perc: Flávio Pim buktatta a 16-oson belül Mórit. A büntetőt Varga lőtte, a labda a bal kapufa tövéről vágódott a jobb sarokba. 1-1
72. perc: Leonardo jobb oldali szabadrúgása után Szatmári tíz méterről csúsztatta a labdát a jobb sarokba. 1-2
84. perc: Ribi száguldott el a jobb oldalon, ragyogóan centerezett az érkező Móri elé, aki hat méterről combbal továbbította a labdát a jobb felső sarokba. 2-2
88. perc: Halmosi a 16-os sarkával egy magasságban 25 méterről ívelhetett be szabadrúgást, az érkező Kerekes hat méterről csúsztatta a labdát a bal sarokba. 2-3

Mestermérleg
Nagy László: - Amit ígért a csapat, nevezetesen, hogy megizzasztja a Debrecent, azt beváltotta. A rögzített szituációkra készültünk, sajnos mégis ezekből talált be kétszer az ellenfél.
Szentes Lázár: - Tipikus kupamérkőzés volt, amelyen csak egy számított, a továbbjutás.

Dabas-Ferencváros 0-4 (0-2)
Dabas, 3000 néző
V: Hanacsek (Kovács P., Balog J.)
DABAS: Urai - Róza, Ócsai, Domján, Danyis A. - Bozsik G. (Danyis J., 79.), Simon J. (Kuti A., a szünetben), Ugo, Gál (Surman, a szünetben) - Hamar I. - Feczesin I.
Vezetőedző: Kuti László
FERENCVÁROS: Udvarácz - Balog Z., Botis - Vukmir (Csepregi, 51.), Rósa D., Zováth, Kiss Gy. - Lipcsei (Zavadszky, 55.), Tőzsér - Bajevszki, Sowunmi (Somorjai, 62.)
Vezetőedző: László Csaba

33. perc: Bajevszki a bal oldalról befelé cselezett, majd keresztbe ívelt, az üresen érkező Tőzsér pedig négy méterről a kapu közepébe fejelte a labdát. 0-1
45. perc: Zováth lövése után a kapufáról visszapattanó labdára Sowunmi csapott le, és három méterről, ballal, a kapu jobb oldalába lőtt. 0-2
59. perc: Tőzsér remekül indította a bal oldalon a 16-osra betörő Zavadszkyt, aki öt méterről, éles szögből, ballal, nagy erővel lőtte a labdát a dabasiak kapujába. 0-3
86. perc: Tőzsér két védőt kicselezve középre húzott, majd a védők közt kilépő Zavadszkyhoz passzolt, aki 13 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 0-4

Jelentős biztonsági előkészületek jegyében rendezték meg a találkozót, hiszen a stadionban 75 rendező, az utcán pedig a rendőrség ügyelt a biztonságra. A zöld-fehérek 50 tagú szurkolócsoportja azonban a mérkőzés előtt egy órával - valószínűleg sokallva az 1000 forintos jegyárat - megpróbált a kerítésen keresztül bemászni a pályára, de a rendezők egy kis lökdösődés árán elejét vették a rendbontásnak. A drukkerek ezután transzparenseiket maguk elé kifeszítve a kerítésen kívülről nézték végig a találkozót…

Kuti László: - Nem tudtunk felnőni a feladathoz. Az első percekben még tartottuk magunkat, utána azonban egyértelmű volt a Ferencváros sikere.
László Csaba: - Nem volt könnyű mérkőzés, hiszen az ilyen találkozókat hajlamosak félvállról venni a játékosok. Szerencsére ezúttal nem így történt, amiért dicséret illeti futballistáinkat, de gratulálok a dabasiaknak is, akik mindent megtettek azért, hogy megnehezítsék a dolgunkat.

Dunaújváros-Diósgyőr 2-1 (1-1)
Dunaújváros, 1500 néző
V: Juhos (Kökény, Puskás)
DUNAÚJVÁROS: Sólyom - Sztanó, Vaskó, Szepessy D., Pénzes - Micskó (Szalai, 74.), Tamási, Kocsis (Junior, a szünetben), Lukács (Klement, 85.) - Kalina, Csehi
Vezetőedző: Szepessy László
DIÓSGYÔR: Szalma - Katona, Mogyorósi, Horváth T., Hornyák - Müller (Hompoth, 65.), Vitelki (Papp G., 77.), Belényesi (Polyák, a szünetben) - Egressy, Virágh - Tisza
Vezetőedző: Gálhidi György

13. perc: Szalma rossz kirúgását követően Kalina vette le a vendégtérfél közepén a labdát, kicselezte az előtte álló két védőt, és 12 méterről, a vetődő kapus mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1-0
24. perc: Virágh a bal oldalon lesen kapta a labdát, éles beadása után Vaskó saját kapujának jobb felső sarkába fejelte a labdát. Öngól. 1-1
48. perc: Csehivel szemben szabálytalankodtak a diósgyőriek a 16-os bal oldali sarkánál. Lukács hajszálpontosan lőtte meg a labdát, amely a sorfal fölött a jobb felső sarokba vágódott. 2-1

Szepessy László: - Fel tudtunk nőni az első osztályú ellenfélhez. Taktikus játékkal, jókor rúgott gólokkal megérdemelten nyertünk.
Gálhidi György: - Elmulasztottuk azokat a lélektani pillanatokat, amikor a magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést.

2019.03.23 00:35:02

Labdarúgó NB I VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. Egyik potentát sem tért ki a – szerintem – legfontosabb kérdéskörre a videoasszisztens kapcsán: vajon ettől több nézőt tudna kivinni a pályájára vagy éppen ellenkezőleg.

2019.03.18 12:05:28

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Az volt pályafutása első piros lapja, a Fradi ellen jött a második – a forduló vitája és egyéb legjei.

2019.03.17 22:06:31

NS-VÉLEMÉNY. A szabálymagyarázatokkal agyonterhelt ítélkezés egyre nevetségesebb lesz.

2019.03.17 10:50:39

Csertői: Egyelőre nincs értelme merészebb álmokat szövögetni • Vignjevics: Amikor Traoré pályán van, olyan, mintha a többiek állnának.