Videó: Hanga szenzációs blokkja döntött a címvédő ellen

2018.05.21. 12:13
A spanyol férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 33. fordulójában az FC Barcelona Lassa a címvédő Valencia vendége volt szombat este – a sikerhez pedig Hanga Ádám szenzációs megmozdulása kellett.

A találkozón jól kezdtek a hazaiak, 11 ponttal is vezettek az első felvonásban, a második negyedtől kezdve viszont fej fej mellett haladtak a felek. A záró játékrészben fordított a Barca, és hiába egyenlített Vives, Heurtel büntetőjével a végjátékba, az utolsó támadásokra egypontos vendég vezetéssel fordultak a felek (70–71). Az utolsó játékban aztán volt is egy helyzete a Valenciának arra, hogy megszerezze a győzelmet, jött azonban Hanga Ádám szenzációs blokkja.

A gránátvörös-kékek fontos sikert arattak, mivel 23–10-zel a harmadik helyen állnak, a Valencia pedig 22–11-gyel a negyedik – a Barca előtt 24–9-cel a Baskonia a második. Jelen állás szerint tehát a Real Madriddal a döntőben találkozhat Szvetiszlav Pesics ellenfele (amennyiben túljut a negyed- és az elődöntőn), de egy forduló még hátra van az alapszakaszból.

A magyar válogatott Hanga Ádám 4 pontot (2/6 dupla, 0/3 tripla), 5 pattanót, 1 blokkot, és 1-1 beütött és kiharcolt személyit jegyzett, ami 22 perc alatt 2 VAL-t ért.