Női kosárlabda NB I: Szegeden nyert a Győr, győzött az FTC

2011.01.09. 19:47
A SEAT Lami-Véd Győr csapata 98–74-es, magabiztos győzelmet aratott Szegeden a női kosárlabda NB I-ben.

A vezetőedzőjét (Bencze Tamás) és kapitányát (Németh Bernadett) vesztő Mediteam–Szeged 25 percen át tartotta a lépést a dobogóra pályázó Győrrel, melynek soraiban a napokban igazolt center, Quanitra Hollingsworth klasszishoz méltó teljesítménnyel mutatkozott be.

A győriek elsősorban Essence Carson ponterősségére építettek, a légiós 25 ponttal zárta a meccset. Az Abi Olajuwon helyére szerződtetett Quanitra Hollingsworth 12 ponttal járult hozzá a sikerhez, a hazaiak legeredményesebbje a húszpontos Olena Zserzserunova volt.

A Nanette FTC minden negyedet megnyerve 75–61-re verte meg az Atomerőmű-Szekszárdot.

A szekszárdiak a 23. percig tapadtak a házigazdákra, ekkor Demeter Anita ellen technikait ítéltek a játékvezetők, az FTC bedobta a büntetőket, majd Hegedűs Rita egy hárompontossal tíz pont fölé növelte a Fradi előnyét.

A szekszárdiak innen még visszakapaszkodtak, de a negyedik negyedben Hegedűs egy újabb triplája után végleg elhúzott az FTC.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ

MEDITEAM SZEGED–SEAT LAMI-VÉD GYŐR 74–98 (20–28, 22–20, 15–31, 17–19)
Szeged, 300 néző. V: Földházi T., Gál J., Fodor A.
SZEGED: Lengyel 6/3, LAKLÓTH 9/3, Rasheed 16/6, Fejes 10, ZSERZSERUNOVA 20/12. Cs: Roglics 5, Kováts, Farkasinszki 8, Mészáros V., Békefi.  Megbízott edző: Donkó Orsolya
GYŐR: Englert 6/6, CARSON 25, Semsei 7/3, KOVÁCS K. 12/9, KUBLINA 16. Cs: HOLLINGSWORTH 12, Simon Zs. 10, Djelmis 8/6, Horváth Zs. 2, Nagy D. Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása: 2. p.: 2–8. 4. p.: 10–8. 6. p.: 12–14. 11. p.: 20–31. 15. p.: 31–39. 18. p.: 35–45. 22. p.: 47–48. 26. p.: 53–63. 28. p.: 53–73, 33. p.: 62–81. 36. p.: 69–85
Kipontozódott: Hollingsworth (37. p.)
Donkó Orsolya: – Nehéz helyzetünkben csapatunk és közönségünk összefogott – köszönet érte. Biztos vagyok abban, hogy sokra hivatott játékosaink szép sikereket fognak elérni ebben az idényben.
Tapodi Péter: – Az első félidő harmatos játéka után fölpörgettük a ritmust. Örülünk a győzelemnek, ám nem szabad, hogy a siker elaltasson bennünket. A csütörtöki Európa–kupa rangadón ennél is több kell.

NANETTE–FTC–ATOMERŐMŰ–KSC SZEKSZÁRD 75–61 (21–19, 18–13, 21–15, 15–14)
Népliget, 250 néző. V: Bognár T., Jakab
FERENCVÁROS: DARIDA 15/6, RUJÁK 10, SZLIMÁK 13, RUSSAI 11, Varda. Cs: Reiner 4, Hegedűs R. 10/6, Turóczi 12, Fejes F., Fülöp, Müller, Lakatos D.  Edző: Farkas Sándor
SZEKSZÁRD: Szemerédi 10, Demeter 7, Szavercsenko 9/3, VINCZE V. 10, Jevtusenko 8 . Cs: Turcsinovics 7, Vincze A. 2, MEDGYESSY 8, Tamás. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása: 4.p.:8–6. 9.p.: 19–17. 14.p.: 27–21. 18.p.: 32–25. 23.p.: 49–36. 26.p.: 51–45. 28.p.: 58–47. 34.p.: 63–47. 37.p.: 69–49
Farkas Sándor:  – Javult a formánk, de a nehéz pillanatokban a szépen gyarapodó szurkolótáborunk többször is átsegített minket. Köszönjük nekik!
Ujhelyi Gábor: – Nagyon sok hiba volt a támadójátékunkban, ezért csak megszorongatni tudtuk a Fradit. A sokkal több rutinos játékossal rendelkező ellenfél, rögtön kihasználta hibáinkat.