Női kosárlabda NB I: a Győr 12 ponttal győzött az FTC vendégeként

2011.10.23. 20:44
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában az euroligában vitézkedő Győr a  idegenben is legyőzte vasárnapi ellenfelét, a Ferencvárost, amely az első vereségét szenvedte el a szezonban.

A házigazdák az első negyedben alaposan meglepték a vendégeket, akik időben ébredtek, és a 22–9-re megnyert harmadik negyeddel visszajöttek a meccsbe, majd a záró részben bebiztosították a sikerüket.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ
FERENCVÁROS–UNI SEAT GYŐR 67–79 (24–9, 17–22, 9–22, 17–26)
Népliget, 300 néző. V: Vígh, Papp P., Király
FERENCVÁROS: ENGLERT 13/6, RUJÁK 14/3, Szlimák 5, Russai 9/3, TURÓCZI 11/3. Cs: Tamás, Kovács K. 11/6, Süle 4. Edző: Farkas Sándor
GYŐR: Ciglar, MONTGOMERY 18, Rasheed 5, NAGY-BUJDOSÓ 20, Hollingsworth 2. Cs: ÖRI 17/15, Simon Zs. 6, LAKLÓTH 7/3, Vincze V. 4, Fürtös. Edző: Füzy Ákos
Az eredmény alakulása: 4. p.: 10–2. 7. p.: 23–4, 13. p.: 24–17, 16. p.: 30–21. 19. p.: 36–27. 23. p.: 43–44. 28. p.: 43–50. 32. p.: 53–57. 35. p.: 59–63. 38. p.: 64–74
Farkas Sándor: – Nagyon jól kezdtünk. Az ellenfél a félidőtől kezdve pankrációra váltott át, amitől megzavarodtunk, hisz ez mégis csak kosárlabda.
Füzy Ákos: – Igazi rangadót játszottunk, amihez kellett a Ferencváros is, illetve a mi első negyedbeli tompaságunk. Örülök, hogy nagy hátrányban sem roppantunk össze és azon értékeink mellett haladva, melyek számunkra fontosak sikerült megfordítanunk a mérkőzést.
9. Atomerőmű KSC 5 5 313–389 0.500
10. DKSK MISI 5 5 308–387 0.500
11. ELTE-BEAC Újbuda 5 5 256–400 0.500
12. BSE-FCSM 5 5 218–407 0.500