Női kosár: vereséggel kezdte a felkészülést válogatottunk

2016.05.27. 21:05
A magyar női kosárlabda-válogatott egypontos vereséget szenvedett első felkészülési mérkőzésén az ukrán válogatottal szemben.

A válogatott Székesfehérváron, az MKOSZ áprilisban átadott edzőközpontjában látta vendégül az ukrán válogatottat. A magyar lányok a novemberi Európa-bajnoki selejtezőkre készülnek.

A jelenleg roppant fiatal, tartalékos válogatott nem kezdte jól a mérkőzést, és az első félidőben nagy hátrányt szedett össze. A fordulást követően már inkább a mieink irányították a meccset, és bár a záró két negyedet megnyerték, mégis egypontos vereséget szenvedtek Fegyvernekyék.

MAGYARORSZÁG–UKRAJNA 68–69 (17–25, 10–14, 25–16, 16–14)
Székesfehérvár, 80
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Praksch
MAGYARORSZÁG: MEDGYESSY 10/6, Zele 11, Raksányi 12/3, FEGYVERNEKY 14/3, Krivacsevics 6. Csere: Licskai 2, Varga Zs. 7, Nagy D. 4, Katona, Mansaré 2. Szövetségi kapitány: Stevan Svitek
UKRAJNA: MOSS 20/3, Dobrikova 3/3, Zavidna 5/3, OLKOVJUK 15/15, MALASENKO 15/3. Csere: Naumenko 1, Szpitszkova, Kisilova 2, Jatszkovetsz 6, Horobetsz 2, Polovnika. Szövetségi kapitány: Volodimir Kolopov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 5. p.: 10–13. 8. p.: 15–16. 12. p.: 19–25. 15. p.: 24–30. 18. p.: 27–33. 22. p.: 29–39. 25. p.: 39–42. 28. p.: 46–48. 32. p.: 55–57. 35. p.: 57–57. 38. p.: 61–62.
Kipontozódott: Zavidna (34. p.), Medgyessy (36. p.)
Stevan Svitek: – Nagyon jó felkészülési mérkőzés, tanulságos találkozó volt. Erőszakosan játszott ellenfelünk, tökéletes edzőpartnernek bizonyult. Egy folyamat része ez a mérkőzés, dolgoznunk kell tovább, és nem azzal foglalkozunk, hogy miben kell javulnunk a szombati meccsig.
Volodimir Kolopov: – Kifejezetten kemény és jó kosárlabdát játszottak a magyarok, nehezen tudtunk rajtuk felülkerekedni. Annak ellenére, hogy rövid periódusokat eltekintve végig vezettük, egylabdás meccs lett a végére.