Női kosár NB I: ritkán látható végjáték a Szekszárd-ZTE-n

2013.12.21. 20:02
A női kosárlabda NB I alapszakaszában az MTK-Budapest fölényes, 69–50-es sikert aratott az MKB Euroleasing Vasas vendégeként, míg a Szekszárd hazai pályán annak ellenére is megnyerte a ZTE elleni mérkőzést, hogy két perccel a vége előtt még tizenkét pontos hátrányban volt.

MKB EUROLEASING VASAS–MTK-BUDAPESTMKB EUROLEASING VASAS–MTK-BUDAPEST

A fővárosi derbin nem sokáig férhetett kétség a győztes kilétéhez. Az MTK a meccs elejétől kézben tartotta a találkozót, amelyen fokozatosan növelte előnyét. A vendégek az első félidő után tizenkét ponttal vezettek – bár volt olyan időszak, amikor 14 pont volt a két együttes között –, a harmadik negyedben pedig végleg faképnél hagyták ellenfelüket.

A hazai védelemnek nem volt ellenszere az összesen 29 pontig jutó Dragana Svitlica, Medgyessy Dóra párosra – de szót érdemel még a szintén remek teljesítményt nyújtó Orsó Viktoria is, aki 13 pontig jutott –, így az MTK végül könnyed, 69–50-es győzelmet aratott.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–ZTE NKK

A Szekszárd adott 38 percnyi (!) előnyt a ZTE-nek, majd félelmetes hajrát produkálva megnyerte a mérkőzést. A vendégek az első negyedet követően öt, a nagyszünetben hat ponttal vezettek, és sokáig úgy nézett ki, hogy a negyedik negyedben bebiztosítják a győzelmüket.

A zalaegerszegi együttes ugyanis két perccel a vége előtt még 62–50-re vezetett, ám ez sem volt elég ahhoz, hogy győztesen hagyja el a pályát! A hazaiak a hajrában valósággal megtáltosodtak, és 14–0-s rohamuknak köszönhetően nem kis bravúrral 64–62-re megnyerték a mérkőzést, így kilenc találkozót követően ugyanolyan a mutatójuk, mint a ZTE-nek.

SZEKSZÁRD:
SCSEKICS 7/3, STUDER Á. 10, Dusanics 8/3, Zele 19, Kovalcsik 2. Csere: Studer Zs. 5/3, Hajdu 4, Singleton 2, Tamis 2, Simon A. 5. Edző: Magyar Gergely
ZTE: Török 8, Fuisz 11/6, Czukor 13/3, Varga Zs. 2, Horváth Zs. 16. Csere: Knezevics 10/3, Fritz 2, Vágvölgyi. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–9. 15. p.: 18–25. 25. p.: 36–43. 35. p.: 48–57
Kipontozódott: Varga Zs. (23. p.), Horváth Zs. (39. p.), Fritz (40. p.)
Magyar Gergely: – Nem játszottunk jól, de nagyon nagyot küzdöttünk, főleg az utolsó negyedben. A sírból hoztuk vissza a mérkőzést.
Gáll Tamás: – Egy megnyert meccset veszítettünk el, sajnos fej nélkül játszottunk a végjátékban, így csakis vereség lehetett a vége.

MKB EUROLEASING VASAS–MTK-BUDAPEST 50–69 (10–22, 12–12, 12–17, 16–18)
Pasaréti út, 150 néző. V: Surányi, Menyhárt, Válé
VASAS
: Pál 4, Süle 9, Fejes 5/3, BARNAI 10, HATÁR 8. Csere: Aho 5, Szabó F., Müller 3, Farkas F. 4, Bajnóczi, Szalay V. 2. Edző: Krivacsevics Dragoljub
MTK: MEDGYESSY 14/6, ORSÓ13/6, Vukov6, SZVITLICA 15, Bagi 2. Csere: Reiner 9/3, Cymmer, Miháczi 2, Szabó V. 3, Varga B. 3, Zsilinszki 2. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–8. 7. p.: 6–15. 13. p.: 14–22. 18. p.: 20–30. 24. p.: 27–40. 27. p.: 31–46. 33. p.: 36–56. 39. p.: 48–67
Krivacsevics Dragoljub: – A több rutinosabb játékossal rendelkező MTK az első negyedben tekintélyes előnyre tett szert, ez köszönhető annak, hogy az előre megbeszélt dolgokat nem tudtuk megvalósítani. Két centerem jól küzdött, de kevésnek bizonyultak ma. Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!
Sztevan Csupics: – Gratulálok fiatal csapatomnak a győzelemhez, amelyet ezen a harcos mérkőzésen sikerült kivívnia. Szépen zártuk az esztendőt, remélem, az új évben hasonló sikereket tudunk majd elérni.

1. UNI Gyõr 3 3 266–198 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 9 5 4 623–662 0.778
3. ZTE NKK 9 5 4 596–553 0.778
4. MTK-Budapest 9 5 4 627–577 0.778
5. MKB Euroleasing Vasas 10 2 8 580–702 0.600