Női kosár NB I: pontgazdag meccsen nyert a címvédő

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2014.04.05. 18:08
A címvédő Sopron tizenkét ponttal nyert Zalaegerszegen a női kosárlabda NB I középszakaszának szombati játéknapján, míg a listavezető DVTK huszáros hajrájának köszönheti, hogy fölényes győzelmet aratott az Atomerőmű ellen. A két pécsi csapat könnyedén nyert, a PEAC-nak az is belefért, hogy az utolsó negyedben már csak félgőzzel játszott a HAT AGRO UNI Győr ellen.

Az Iva Ciglar és Tianna Hawkins vezette vendégek a mérkőzés elején nyolcpontos előnyt építettek ki maguknak (8–16), ám a hazaiak még a szünet előtt utolérték őket (40–40). Az első félidő végén és a második elején azonban a Sopron magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és 45–43-as vezetésnél sorozatban tizennyolc pontot dobott (43–63).Sopron magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és 45–43-as vezetésnél sorozatban tizennyolc pontot dobott (43–63).

A hajrában a ZTE már csak közelebb férkőzni tudott a soproniakhoz, akik az imént említett 18–0-s rohanásukkal gyakorlatilag már a harmadik negyedben eldöntötték a találkozó sorsát.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd az első három negyedben méltó ellenfele volt az éllovas miskolci együttesnek, amely azonban az utolsó játékrészben faképnél hagyta ellenfelét. A hazaiak a hajrában 22–1-es futást produkáltak, ezzel el is döntötték a meccset, melyet végül 31 ponttal nyertek meg. A DVTK-ban kiemelkedő egyéni teljesítmény nem akadt, a listavezető csapatként kerekedett ellenfele fölé.

A PEAC-Pécs könnyedén, végig vezetve nyerte meg a Győr elleni mérkőzését. A tizenhat pontig jutó Abby Bishop vezette hazaiak könnyed győzelméhez annak ellenére sem férhetett kétség, hogy a vendégek a negyedik negyedet tizenkét ponttal megnyerték, így kozmetikáztak az eredményes, és csal 73–64-re kaptak ki.

A PEAC városi riválisa, a PINKK Pécsi 424 az első és a harmadik negyedet „vette komolyan" az esélytelenebb MTK ellen, amely a fennmaradó időben hiába szerzett több pontot a vendéglátónál, az imént említett két játékrészben akkora hátrányt szedett össze, hogy nem volt reális esélye a győzelemre.

A játéknap záró mérkőzése, a Cegléd–Vasas összecsapás elmaradt – írja az MTI.

ZALAEGERSZEG:
Török Sz. 7/3, Varga Zs. 12, Ivanovics 13/3, CZUKOR 12/6, VÁGVÖLGYI 10. Csere: Fuisz 8, MÁNYOKI 18/12, Fritz 8. Edző: Gáll Tamás
SOPRON: CIGLAR 26/18, FEGYVERNEKY 15/9, Simon Zs. 4, Licskai, HAWKINS 23. Csere: KRNJICS 12, Zsovár 2, Sztankovics 2,Tetemondová 11/3, Weninger 5/3. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 6. perc: 8–16. 14. p.: 32–36. 18. p.: 40–40. 23.p.: 43–56. 34. p.: 75–91.
Gáll Tamás:
Örömteli, hogy csapatom ilyen jól játszott, elsősorban támadásban. Végre nyertünk egy negyedet egy igazán erős csapat ellen.
Igor Polenek: Gratulálok mindkét csapatnak, mi fontos győzelmet arattunk, a hazaiak meg jól játszottak, főleg jó százalékkal dobtak. Az MTK elleni meccsre koncentrálunk, hogy bebiztosítsuk a második helyünket a rájátszás előtt.

PEAC-PÉCS NKK–HAT AGRO UNI Győr 73–64 (17–10, 24–20, 18–8, 14–26)
Pécs, 600
néző. Vezette: Balog Gy., Gál J., Fodor A.
PEAC-PÉCS:
Szűcs 2, REID 12, Jovanovics 6, Nagy-Bujdosó 6, BISHOP 16. CSERE: Nagy 7/3, RAKSÁNYI 9/3, Fűrész 5, Kublina 6, Kaposi 4, Raus, Kiss V. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: Gambiraza 9, Koch 10/6, LAKLÓTH 15/9, Mansaré 2, Diamant 2. CSERE: Ivanovics 2, Semsei 4, Lengyel 13/9, Dobos 2, Fejes 5/3. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 6. p.: 8–8. 13. p.: 23–12. 17. p.: 31–19. 23. p.: 49–33. 26. p.: 58-33. 33. p.: 63–43. 37. p.: 66–50
Kipontozódott: Mansaré (39. p.)
Dokics Zseljko:
Remek hangulatban játszottuk a mérkőzést, amelyet a kupagyőzelmünk utána a polgármester úr is megtisztelt. Úgy gondolom, méltóan fejeztük be a szezon eddigi részét, de most jön majd az igazi feladat.
Bencze Tamás: Mindkét csapat elégedett lehet az eredménnyel, bár ez ránk nézve kicsit hízelgő. Az utolsó percekben sikerült felzárkóznunk, de látszott, hogy mindkét gárda már pihenteti a kulcsembereket, hiszen szerdán következik az igazi erőfelmérő.

Aluinvent DVTK Miskolc–Atomerőmű KSC Szekszárd 83–52 (20–17, 11–12, 21–16, 31–7)
Miskolc, 800
néző. V: Bognár, Menyhárt, Kulcsár
DVTK:
Bukovszki, RAVEN 15, Tobin 10, Dubei 1, JANSONE 14. Csere: SVERRISDÓTTIR 13/3, Szabó B., Horváth B. 8/6, Szabó P. 3/3, Czank 6/3, Vincze, BÁLINT R. 13/9. Edző: Maikel Lopez
ATOMERŐMŰ: Studer Zs. 4/3, SCSEKICS 16/12, Studer Á. 4, ZELE 23, Singleton 3. Csere: Hajdú Zs. 2, Tamis, Theodoran, Dusanic, Simon A., Kotnik. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–0. 8. p.: 16–13. 13. p.: 20–23. 17. p.: 25–23. 19. p.: 31–27. 22. p.: 37–32. 25. p.: 42–35. 33. p.: 65–45. 37. p.: 72–46
Kipontozódott:
Bukovszki (36. p.)
Maikel Lopez: –
Megvalósítottuk az elképzelésünket, megszereztük az alapszakasz első helyét. Az első három negyedben a nagy nyomás alatt nehezen találtuk a fonalat, a befejező játékrészben azonban már minden úgy alakult, ahogy elterveztük. A Szekszárd egyébként nagy ellenállást fejtett ki.
Magyar Gergely: –
Az első három negyedben jól tartottuk magunkat, aztán a befejező szakaszban a DVTK érvényesítette nagyobb tudását. A nagyszünet utáni zóna megzavart minket, az utolsó tíz percre pedig elfáradtunk.

PINKK Pécsi 424–MTK Budapest 87–67 (29–14, 16–19, 27–14, 15–20)