Női kosár NB I: nyert a Sopron, már csak egy lépés a címvédés

2017.04.28. 19:57
A Sopron hazai pályán 66–62-re legyőzte az alapszakaszgyőztes Szekszárdot a női kosárlabda NB I döntőjének péntek kora este megrendezett második mérkőzésén, és egy lépésre került attól, hogy megvédje bajnoki címét.
Yvonne Turner igazi vezére volt a Sopronnak (Fotó: Földi Imre)

Az egyik legjobbját, Shenise Johnsont eltiltás miatt nélkülözni kénytelen Sopron nagyon bekezdett, az első két és fél percben egyetlen kosarat sem kapott (7–0), csakhogy a vendégek védekezése feljavult, és a negyed hajrájától fej fej mellett haladt a két csapat – hol az egyik vezetett, hol a másik.

A harmadik játékrész hajrájában Fegyverneky Zsófia és Alekszandra Crvendakics kosaraira alapozva kivágott egy hétpontos mini szériát a hazai csapat (58–49), de a Szekszárd nem hagyta magát lerázni, a záró periódusban Studer Ágnes és Eva Lisec vezérletével visszakapaszkodott (62–62).

A rendkívül kiélezett utolsó két és fél perc aztán már csak soproni pontokat hozott – ezek közül hármat Fegyverneky szerzett, aki egy kulcsfontosságú dobásblokkolással is megcsillantotta klasszisát.

Yvonne Turner tripla dupla közeli teljesítménnyel (18 pont, 8-8 lepattanó és assziszt) járult hozzá a hazai győzelemhez.

A következő mérkőzést – amelyen a Sopron megszerezheti a bajnoki címet – május elsején, hétfőn rendezik meg Szekszárdon. A rájátszás menetrendjét ide kattintva tekintheti meg!

NŐI KOSÁRLABDA, NB I
Döntő, 2. mérkőzés

UNIQA SOPRON–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 66–62 (18–19, 18–17, 22–13, 8–13)
Sopron, 1100
néző. V: Kapitány, Benczur, Gorka
SOPRON: FEGYVERNEKY 10, TURNER 18, CRVENDAKICS 10/3, George 4, KRNJICS 16. Csere: Határ 2, Dubei, Ajdukovics 6. Edző: Sterbenz László
SZEKSZÁRD: Studer Á. 9/3, Theodoreán 10/6, ERKIC 9, LISEC 13/3, Pirsic 7. Csere: Daniel, Gereben, BÁLINT 14/12, Mansaré. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 6. p.: 8–8. 10. p.: 16–19. 14. p.: 22–26. 17. p.: 27–31. 19. p.: 32–31. 24. p.: 40–37. 27. p.: 49–44. 30. p.: 58–49. 33. p.: 60–53. 37. p.: 60–60. 39. p.: 65–62
Kipontozódott: Pirsic (38. p.)
Mezőnybeli dobószázalék: 24/55 (44%), ill. 18/59 (31%). Hárompontosok dobószázaléka: 1/9 (11%), ill. 8/21 (38%). Büntetők dobószázaléka: 17/23 (74%), ill. 18/25 (72%)
Lepattanók (támadó): 37 (5), ill. 39 (10). Legtöbb lepattanó: Krnjics, George 9-9, ill. Lisec 8
Gólpasszok: 13, ill. 16. Legtöbb gólpassz: Turner 8, ill. Studer Á. 7
Szerzett/eladott labda: 8/14, ill. 7/15
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Sopron javára
Sterbenz László:
– Forró hangulatú, igazi bajnoki döntőhöz méltó találkozót játszottunk a Szekszárddal. Ezúttal rajtunk volt a sor, hogy bénázzunk a triplákkal, ellenfelünk az első meccsen állt hadilábon a hármasokkal, most mi. Kilenc pontról egyenlítettek a hajrában, ez is mutatja, nem szabad kihagynunk koncentrálásban. Ébernek kell maradni, nem tudni, hány meccs van még a döntőből.
Djokics Zseljko: – A szervezés, a szurkolás, a közeg, minden fantasztikus volt, jó így játszani bajnoki döntőt. Saját csapatomat már a döntő előtt bajnoknak tekintettem azért, amit elértünk a szezonban. Egy más dimenziót képviselő Dream Team ellen játszottunk, egyszer mi is szeretnénk őket utolérni költségvetésben, hogy lehessenek olyan extra játékosaink, mint amilyenek nekik. Mindössze hatvanhat pontot dobtak hazai pályán, ebben benne van a mi egész évi munkánk.

Fegyverneky Zsófia kosárra dob (Fotó: Földi Imre)

A 7. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
VASAS AKADÉMIA–ZTE NKK 55–71 (20–15, 8–19, 16–21, 11–16)
Pasaréti út, 40
néző. V: Söjtöry, Praksch, Csabai-Kaskötő
VASAS: Csolics 6, Dúl 3, Dusanics 8, MÉRÉSZ 10, Dobos Á. 8. Csere: Solymosi 2, Tóth O. 2, Bernáth 5/3, Bajnóczi 7/3, Farkas F. 4. Edző: Igor Szkocsovszki
ZALAEGERSZEG: Böröndy D., Nagy D. 6, Orsó 3, BAYS 17, BURKHOLDER 13/3. Csere: Szalay V., Hegedűs-Őri 7/3, BÖRÖNDY V. 15, Horváth Zs. 10, Velkey, Kovács G., Jurkó. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–6. 8. p.: 15–10. 13. p.: 22–21. 17. p.: 24–32. 24. p.: 36–45. 28. p.: 40–51. 33. p.: 45–61. 38. p.: 50–69
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Zalaegerszeg javára.
Igor Szkocsovszki:
– Ami nagyon közelinek látszik, sokszor nagyon távol van. De a célt sikerült elérni.
Gáspár Dávid: – Gratulálok csapatomnak a hetedik helyhez. A mi szempontunkból reális eredmény született. Külön köszönöm, hogy az első, debütáló szezonomban ilyen szépen dolgoztak a lányok!