Női kosár NB I: megtört a súlyos átok, győzött a Vasas

2012.12.15. 20:18
Megszerezte első győzelmét a Vasas a női kosárlabda NB I-ben: a piros-kékek hazai pályán idegfeszítő hajrában 73–72-re legyőzték a ZTE-t a 14. forduló szombati játéknapján.

A ZTE kezdett jobban, előnye az első negyedben tíz pont fölé kúszott (8–20), csakhogy a hazaiak még az első félidőben egyenlítettek. A második játékrészben szinte végig fej fej mellett haladtak a csapatok, Mansaré Anna a végső dudaszó előtti pillanatokban értékesítette a Vasas idénybeli első bajnoki győzelmét eredményező két büntetőt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ
MKB-EUROLEASING VASAS–ZTE NKK 73–72 (19–26, 24–18, 16–15, 14–13)
Pasaréti út, 100 néző. V: Gál, Vida B., Rácz Zs.
VASAS: PUSZTAI 8/3, BAJNÓCZI 8, KATONA SZ. 8/3, MANSARÉ M. 15, Barnai 5. Cs: HATÁR 13, Mányoky 6/6, Koch 7/3, Müller, Hegedűs J. 3/3. Edző: Diósadi Deák Éva
ZALAEGERSZEG: CZANK 15, Szélesy 4, VIDA 19/3, Varga Zs. 4, MICHAILOVA 17. Cs: Szalay 8, Gensler, Horváth Zs. 5, Ambrus. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–5. 7. p.: 10–22. 12. p.: 26–28. 16. p.:37–35. 18. p.: 42–41. 24. p.: 47–48. 28. p.: 55–55. 33. p.: 64–63. 38. p.: 71–69.
Kipontozódott: Szélesy (40. p.)
Diósadi Deák Éva: – Meglepő, hogy piros jegyzőkönyvet is adnak a mérkőzést követően. Közeledik a karácsony, sikerült első győzelmünket a fa alá tennünk. Nagyon gratulálok lányaimnak, akik megdolgoztak ezért a sikerért.
Gáll Tamás: – Folytattuk vesszőfutásunkat. Sajnos még mindig nem sikerült megtalálnunk saját ritmusunkat. Bár fájó, de vereség lett a vége.