Női kosár NB I: megnyerte az ötödik meccsét is a Sopron

2020.11.18. 20:00
Briann January 22 pontot szerzett a soproni csapatban (Fotó: Nemzeti Sport, archív)
A Sopron az ötödik mérkőzését is megnyerte a női kosárlabda NB I 2020–21-es idényében: a címvédő hazai pályán 86–55-re verte az ELTE BEAC-ot szerda este.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 8. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEN

SOPRON BASKET–ELTE-BEAC ÚJBUDA 86–55 (27–23, 18–9, 28–6, 13–17)
Sopron,
zárt kapuk mögött. V: Földházi, Makrai, Németh P.
SOPRON: JANUARY 22/15, Pfeiffer 5/3, WALKER 21/3, Williams 16/3, BROOKS 17/3. Csere: Fegyverneky 2, Czukor 3/3, Kocsis. Edző: Gáspár Dávid
BEAC: SMALL 14/3, Boros 9/3, Dusanics 15/3, Koch 7/3, Mérész 6. Csere: Juhász 2, Zsámár 2, Dénes. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 2. perc: 10–7. 5. p.: 18–15. 12. p.: 29–25. 15. p.: 34–25. 25. p.: 57–32. 28. p.: 68–36. 33. p.: 76–40. 35. p.: 82–44. 38. p.: 84–52
Gáspár Dávid:
– A legnagyobb tanulság, hogy közeleg az Euroliga-buborék, és három olyan ellenféllel fogunk játszani, amely a most elkövetett hibákat könyörtelenül ki fogja használni. Muszáj minden napot, edzést, mérkőzést arra használni, hogy felkészüljünk ezekre az ellenfelekre. Most az első negyedben ezt a lehetőséget nem ragadtuk meg, ezt nem engedhetjük meg magunknak.
Balogh Judit: – Mint ahogy a Sopron, mi is régen játszottunk meccset. Ezúttal is voltak hiányzók, de nem sopánkodunk, nem sírunk, aki rendelkezésre áll, azzal játszunk. Mint a bátor kismalac, nekimentünk a Sopronnak. Egy félidőn át bírtuk erővel. Bebizonyosodott, hogy a bátorság, az akarat a legfőbb erény. Ebben az évben most játszottunk a legjobban. Az is bebizonyosodott, hogy a kevesebb néha több. Önbizalommal játszott, aki pályára lépett, és helyenként jól is, ami szintén nem utolsó szempont.

1. Sopron Basket 5 5 460–266 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 5 1 532–397 0.917
3. Uni Győr Mély-Út 5 4 1 405–377 0.900
4. Vasas Akadémia 4 3 1 282–276 0.875
5. Ludovika-FCSM Csata 7 5 2 564–453 0.857
6. Aluinvent DVTK 6 4 2 477–419 0.833
7. VBW CEKK Cegléd 5 3 2 367–328 0.800
8. TFSE-MTK 5 2 3 380–370 0.700