Női kosár NB I: a PEAC magabiztosan nyerte a helyi rangadót

2022.09.28. 21:09
Fotó: BAZ/Ádám János
Az NKA Universitas PEAC magabiztosan, 87–60-ra legyőzte helyi riválisát, a PINKK Pécsi 424 együttesét a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

Az amerikai Sierra Calhoun és a montenegrói Szofija Zsivaljevics külön csatáját 23–22-re előbbi játékos nyerte, és döntő érdemeket mondhat magáénak a hazai győzelemből.

A Szekszárd otthon szintén simán győzte le riválisát, a Ceglédet, míg a Győr száz pont fölötti terméssel kerekedett az ELTE BEAC fölé. Mindkét találkozón a mérkőzés legeredményesebb kosarasa a vesztes csapatból került ki, előbbin az amerikai Kiana Williams 22 pontig jutott, míg utóbbin honfitársa, Morgan Green 26 ponttal végzett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NKA Universitas PEAC–PINKK Pécsi 424 87–60
(23–13, 26–14, 25–18, 13–15)
Pécs, 500 néző. V: Ádám, Goda, Szilágyi B.
PEAC: Laczkó 6/6, CALHOUN 23/12, WENTZEL 12/6, BURDICK 7, Kiss V. 10. Csere: Szűcs R. 2, Olawuyi, Simon Zs. 3/3, Sánchez 10/6, KASZÁS-PAP 14, Kötő. Edző: Jovan Gorec
PINKK: Tenyér 2, ZSIVALJEVICS 22/6, VINCZE N. 14/6, Zsilinszky, Ljubinec 9. Csere: Szűcs L. 4, Kovács K. 6, Bojtár, Horváth Zs. 3/3, Temes. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 6. p.: 14–7. 13. p.. 28–17. 17. p.: 44–25. 23. p.: 53–29. 26. p.: 59–32. 33. p.: 78–48. 37. p.: 80–54
Jovan Gorec:
– Elégedettek lehetünk, jó százalékkal dobtuk a hármasokat, és remek volt a hangulat.
Kovács Dénes: – Jól kezdtünk, de több energiát kellett volna belefektetnünk a mérkőzésbe, mint a PEAC-nak. Most kevesebb volt a jó periódusunk, mint a Sopron ellen, rengeteg ziccert hagytunk ki.

Atomerőmű KSC Szekszárd–VBW CEKK Cegléd 80–66 (26–12, 20–24, 23–18, 11–12)
Szekszárd, 800 néző. V: Papp P., Lengyel Á., Sörlei
SZEKSZÁRD: STUDER 16/6, Boros 3/3, VIVIANS 15/9, GOREE 17, HEBARD 16. Csere: Wallace 6, Horváth D. 1, Mányoky 2, Holcz, Bálint R. 4, Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
CEGLÉD: Rakita 9/3, K. WILLIAMS 22/3, Laufer 1, COOPER 17/6, Bura 3. Csere: Viszmeg 2, Szirony 6, Kobolák 6/3, Horváth B., Szabó P. Edző: Keramidasz Konsztantinosz
Az eredmény alakulása: 6. perc: 16–2. 9. p.: 26–10. 21. p.: 48–36. 24. p.: 55–45. 27. p.: 61–53. 33. p.: 73–56. 36. p.: 79–62. 39. p.: 80–66.
Kipontozódott: Kobolák (39. p.)
Djokics Zseljko:
– Lepattanózásban javulni tudtunk a BEAC elleni mérkőzéshez képest és az asszisztok száma is azt mutatja, hogy van potenciál a támadójátékunkban. Azonban nagyon messze vagyunk még attól, ahová tartunk.
Keramidasz Konsztantinosz: – Gyakorlatilag az első negyedben ment el a mérkőzés. Utána azt kértem a játékosaimtól, hogy gyorsabb tempóra váltsanak. Ezt megkaptam, ezáltal többször vissza tudtunk kapaszkodni a meccsbe. Döntő tényező volt, hogy centerposzton sokkal erősebbek a szekszárdiak.

SERCO UNI Győr–E.ON ELTE BEAC 104–85 (34–24, 22–12, 22–25, 26–24)
Győr, 200 néző. V: Frányó, Minár, Kapusi.
GYŐR: ELLENBERG 24/12, Dombai 9/3, Bach 4, OROSZOVÁ 13/3, MOMPREMIER 19. Csere: RUFF-NAGY 13/3, Török Á. 6/3, P. Williams 2, Dubei 10/6, Rozmán, Weninger, Varga Zs. 4. Edző: Cziczás László
BEAC: M. GREEN 26/9, Angyal B. 5, Orosz Zs. 3/3, Radócz 2, VOJTULEK 21/6. Csere: Katona B. 3/3, Juhász A. 2, MILKOVICS 10/6, Tóth F. 6, Zsámár, Koch D. 7/3, Benke. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–7. 7. p.: 24–14. 13. p.: 42–27. 16. p.: 50–27. 18. p.: 54–34. 24. p.: 64–44. 27. p.: 72–57. 33. p.: 82–73. 37. p.: 96–77
Cziczás László:
– Annyit adtunk ki magunkból, amennyi a győzelemhez kellett az előző héten szép skalpot begyűjtő BEAC ellen, amellyel szemben nem könnyű játszani. Nehéz volt felpörögni, és gyatrán védekeztünk.
Mészárosné Kovács Andrea: – Nem a védekezésen volt a hangsúly a mérkőzésen, amelyen a jó erőkből álló Győr ritmusához csak sokára tudtunk alkalmazkodni. Sok a száznégy kapott pont, a végére sikerült kozmetikáznunk az eredményen.

DVTK-Hun-Therm–Vasas Akadémia 72–41 (20–14, 15–7, 21–10, 16–10)
Miskolc, 500 néző. V: Győrffy, Pozsonyi, Varga-Zárai.
DVTK: Aho N. 4, Bacsó 5/3, BERNÁTH 15/9, M. Jovanovics 4, C. GREEN 17. Csere: Kányási 11/3, Kiss A. 12, Oláh F. 4, Aho T., Vég-Dudás, Márkusz. Edző: Völgyi Péter
VASAS: Smailbegovic 6, Szerencsés, Tóth O. 15, Madár E. 6, Nunn 4. Csere: Pardee 2, Budácsik, Salamon Zs., Papp K. 8, Madár K., Van Rijs L. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–6. 8. p.: 18–14. 14. p.: 24–14. 18. p.: 29–18. 22. p.: 41–21. 24. p.: 41–25. 28. p.: 50–29. 34. p.: 64–35. Kipontozódott: Tóth O. (40. p.)
Völgyi Péter:
– Agresszívan kosárlabdáztunk, és negyven percig jól védekeztünk. Támadójátékunk azonban csak a nagyszünet után lendült át a holtponton. A magas fokú koncentrációnknak köszönhetjük a sikert.
Milos Pavlovics: – Nagyon jó és tanulságos mérkőzés volt. Mentálisan nem álltunk készen a találkozóra. A DVTK sokkal jobb csapat, jobb teljesítményt nyújtott, mint mi, így nekünk csak ennek elismerése maradt.

Ludovika Csata–BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 64–60 (16–17, 17–14, 15–17, 16–12)
Ludovika Aréna, 200 néző. V: Söjtöry, Balog Gy., Rácz Zs.
CSATA: HORVÁTH B. 10/6, Czank 3/3, Brown 10/3, GYÖNGYÖSI 8/6, FUEHRING 21/9. Csere: Szabó F., BARNAI 10, Boros B. 2, Kastl. Edző: Tursics Krisztián
SZIGETSZENTMIKLÓS: PEREZ 19/6, Zsámár P., Katona Sz. 5/3, ALDAZABAL 15/3, JONES 13/6. Csere: Degbeon 5, Takács D. 1, Szabó D. 2, Széphalmi-Kovács V. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–7. 8. p.: 16–14. 13. p.: 19–20. 18. p.: 29–29. 24. p.: 39–38. 27. p.: 42–44. 32. p.: 48–53. 38. p.: 55–57
Tursics Krisztián:
– Hatalmas volt a küzdelem a mérkőzésen. Alakuló fázisban vagyunk, sok helyről érkeztek a csapatba a játékosok, időnként még keressük, nem érezzük egymást, ez a játékban meg is mutatkozik. Fontos, megnyugtató győzelmet arattunk.
Gedei Tibor: – Sok hiba csúszott a játékba mindkét oldalon. A negyedik negyed derekáig uraltuk a meccset, ekkor azonban többször hibáztunk. A szerencsésebb csapat nyert, ami a mi érdemeinket nem kisebbíti.

TFSE-MTK–Sopron Basket 81–91 (30–27, 22–17, 12–24, 17–23)
Városmajor, 150 néző. V: Földházi, Makrai, Gruber.
TFSE: THEODOREÁN 11/6, Dúl P. 7/3, Marshall 13/3, Turi, Hegedűs J. 13/9. Csere: HILLSMAN 15, DÚL T. 14/6, Pusztai P. 5/3, Király A. 3/3, Szeitl. Edző: Magyar Bianka
SOPRON: Fegyverneky 5, SYKES 22, Kunek 7/3, BROOKS 34/9, Sitku Zs. 7/3. Csere: Varga A. 5/3, Völgyi, BÖRÖNDY V. 6, Czukor 5/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–13. 8. p.: 24–20. 13. p.: 38–33. 17. p.: 49–37. 23. p.: 54–52. 28. p.: 62–62. 32. p.: 66–71. 37. p.: 73–82. Kipontozódott: Hegedűs J. (35. p.), Varga A. (37. p.)
Magyar Bianka:
– Mindig nagy megtiszteltetés a Sopron ellen játszani. Megmutattuk, milyen is a mi igazi arcunk. Nagyon örülök, hogy Dúl Terka, egy fiatal játékos lett a csapatunk legjobbja. Jó úton haladunk, és látszik, hogy jó helyen vannak nálunk a fiatalok. Sokkal jobb csapatjátékot játszottunk, mint az előző mérkőzésen.
Gáspár Dávid: – Az történt, amire számítottunk. A játék képe és az eredmény abszolút nem volt meglepő. Azt is látni kell, hogy a mi keretünkben még vannak posztok, amelyek nincsenek betöltve. És igen, vannak mérkőzések, vannak csapatok, amelyek problémát jelentenek. Nem voltunk elég élesek. Vannak új játékosaink, akiknek be kell épülniük a csapatba és meg kell érteniük a rendszert.