Női kosár MK: harmadszor győztes a DVTK

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2016.03.04. 20:57
Miskolc női kosarasai harmadszor ünnepelhettek MK-győzelmet (Fotó: Koncz György)
Az Aluinvent DVTK Miskolc nyerte a női kosárlabda Magyar Kupát, miután a pénteki döntőben legyőzte a címvédő Uniqa Sopront. A miskolciak ezzel fennállásuk harmadik kupasikerét ünnepelhették. A bronzérmet a PINKK-Pécsi 424 szerezte meg.

A miskolci döntőben a magyar női kosárlabda két élcsapata találkozott. Tavaly a kupafináléban és a bajnoki döntőben is összecsaptak: mindkét alkalommal a soproniak győztek. Sterbenz László együttese idén is éllovas az NB I-ben, a házigazdák viszont kiváló szezont futnak, és jövő héten az Európa-kupa második negyeddöntőjében is érdekeltek lesznek.

Az előző, Győrben rendezett kupafinálét 87-58-ra nyerő soproni klub története 17. MK-döntőjére készülhetett, és eddig hatszor győzött (2007, 2008, 2011, 2012, 2013, 2015), míg a diósgyőriek 1993-ban és 1994-ben hódították el a serleget.

A saját közönsége által buzdított borsodi együttes erős első negyedet produkált, hat ponttal elhúzott az előzetesen esélyesebbnek tartott ellenféltől, s aztán a következő játékrészben sem „fékezett”, a nagyszünetre így 12 pontos vezetés birtokában vonulhatott el.

A harmadik negyed kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, ugyanakkor a Sopron csak megszorítani tudta a Diósgyőrt, hátrányából így mindössze egy pontot faragott. A záró játékrészben a hazaiaknak annyi feladatuk maradt, hogy magabiztos előnyük birtokában „kihúzzák” a végső dudaszóig, ezt pedig tökéletesen végrehajtották, s megérdemelten hódították el a kupát.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ

ALUINVENT DVTK MISKOLC–UNIQA SOPRON 69–60 (14–8, 25–19, 11–12, 19–21)
Miskolc, 2000
néző. V: Cziffra, Benczur, Győrffy
DVTK: Czank 9/3, LIHTAROVICS 13/3, HODGES 12, HORTI 15/9, BREWER 8/3. Cs: Szécsi, Jovanovics 6, Rasheed 6/3, Horváth B. Edző: Maikel López
SOPRON: CIGLAR 14/6, Fegyverneky 4, Simon Zsó. 4, Krnjics 6, PETERS 16. Cs: Honti 6, Lelas, CRVENDAKICS 10, Dubei. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–2. 9. p.: 14–4. 13. p.: 19–11. 16. p.: 25–15. 20. p.: 39–27. 24. p.: 42–35. 27. p.: 44–39. 31. p.: 53–39. 36. p.: 58–45. 40. p.: 65–60.
Maikel López:
– Először is nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert kiadtak magukból mindent, hogy miénk lehessen a kupa. A közönségünknek is meg kell köszönjük a segítséget, tényleg a hatodik ember voltak. Fantasztikus érzés, hogy sikerült! .
Sterbenz László: – Gratulálok a DVTK-nak! Nem duzzogunk, hanem megpróbáljuk összekapni magunkat a bajnoki rájátszásra.

A 3. HELYÉRT
PINKK PÉCSI 424–CMB CARGO UNI GYŐR 79–74 (16–18, 15–22, 29–8, 19–26)
Miskolc, 400
néző. V: Földházi, Vida B., Hervay
PINKK: BABKINA 24/12, Gémes-Sarok 9/3, HANDY 13/9, Nagy D. 4, ROBERTSON-WARREN 23. Cs: Kovalcsik 4, Sánta 2, Mojzes. Edző: Sandro Orlando
GYŐR: Radocsaj 16/6, LAKLÓTH 18/15, Horváth K. 5/3, Varga 7, Goree 4. Cs: GRIGALAUSKYTE 11/3, Chaney 9/3, Horváth L. 4, Török. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–11. 7. p.: 6–16. 13. p.: 18–22. 17. p.: 23–32. 19. p.: 29–32. 24. p.: 40–43. 28. p.: 49–48. 32. p.: 66–50. 35. p.: 66–56. 38. p.: 71–66
Kipontozódott: Goree (40. p.)
Sandro Orlando:
– A meccs előtt úgy döntöttünk, Laklóthot hagyjuk szabadabban játszani, és Damian Goree-t őrizzük szorosabban. Erre majdnem ráfáztunk a végén. Tartalékosan is szívvel kosárlabdáztunk, büszke vagyok a csapatra.
Völgyi Péter: – A harmadik negyedben elbizonytalanított minket a PINKK. Nem először fordult elő, hogy nagyobb előnyt adunk el, s ez a torna rávilágított, miben kell előrelépnünk. Csalódott nem vagyok, de sajnálom, hogy nem sikerült a bronzérmet megszereznünk.