Női kosár: magyar siker Prágában, 9 cseh pont a 2. félidőben

2018.05.25. 18:07
A csütörtökön Csehországtól 29 pontos vereséget szenvedő magyar női kosárlabda-válogatott pénteken 20 ponttal legyőzte riválisát felkészülési meccsen. A házigazdák a második félidőben csupán kilenc pontot dobtak.

NŐI KOSÁRLABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
CSEHORSZÁG–MAGYARORSZÁG 34–54
(16–15, 9–8, 4–15, 5–16)
Prága, 240 néző. V: Vávrová, Kucirek, Záruba (csehek)
CSEHORSZÁG: Záplatová 2, BARTÁKOVÁ 7, Vorácková, Karolína Elhotová 12/6, Vojtíková 4. Csere: Rokosová 2, Pudláková 7/3, Brabencová, Beránková, Bartonová, Gaislerová. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
MAGYARORSZÁG: Horváth B., Weninger 7/3, Simon Zs. 5/3, Bálint, BARNAI 12. Csere: Licskai 4, Nagy D. 7/3, HATÁR 7, Dubei 3/3, Szabó Fanni, HEGEDŰS-ŐRI 9, Bach. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 6. p.: 5–7. 9. p.: 16–11. 14. p.: 16–19. 20. p.: 25–23. 26. p.: 26–30. 32. p.: 29–41. 37. p.: 29–52
Stefan Svitek:
– A magyarok jobban kosárlabdáztak, mint mi, agresszívebbek voltak. A védekezésünkkel különösebb baj nem adódott, de a támadójátékunk nem volt elfogadható.
Székely Norbert: – Újra edzőnek érezhettük magunkat a kispadon. A csapat remek hozzáállással kosárlabdázott ezen a napon, megérdemelten nyertünk. NŐI KOSÁRLABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS