Női kosár: kikapott a válogatott az amerikai egyetemistáktól

2013.06.18. 19:40
Az amerikai egyetemi csapattól elszenvedett vereséggel folytatta kéthetes kínai túráját a magyar női kosárlabda-válogatott kedden Pinghsziangban.

A szövetség tájékoztatása szerint Farkas Sándor együttesében – amely három négyes tornán vesz részt a hazaiakkal, az ausztrálokkal és az amerikai egyetemi csapattal – ismét a Kassán légióskodó center, Krivacsevics Tijána volt a legjobb, 22 ponttal.

„Amíg bírták a lányok erővel, kompenzálni tudtuk az ellenfél fizikai fölényét. Az utolsó öt percre elfogytunk, így nem nyerhettünk" – mondta Farkas Sándor szövetségi kapitány a meccs után.

Hétfőn a házigazdák 85–71-re verték meg a magyarokat.

NŐI KOSÁRLABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Egyesült Államok egyetemi válogatott–Magyarország 98–86
(24–25, 21–25, 22–16, 31–20)
Pinghsziang, 2500 néző. A magyarok legjobb dobói: Krivacsevics 22, Rasheed 17/9, Honti 16/6, Bálint 14/9
A másik mérkőzésen: Kína–Ausztrália 75–43. Még nem közölt eredmény: Amerikai egyetemi válogatott–Ausztrália 82–49.
Az állás: 1. Amerikai egyetemi válogatott 4 pont (190–135), 2. Kína 4 (160–114), 3. Magyarország 2 (156–183), 4. Ausztrália 2 (92–157)
A magyarok Pinghsziang után Csengtuban és Csangsuban csapnak össze riválisaikkal.