Női kosár Euroliga: a Sopron és az Atomerőmű is kikapott

2021.10.27. 20:24
Ez nem a Sopron napja volt, simán nyert a Fenerbahce (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének negyedik fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd elszenvedte negyedik vereségét, míg a Sopron Basket súlyos vereséget szenvedett a Fenerbahce otthonában.

Jelentős késéssel érkezett meg Törökországba a Sopron – a csapat az eredetileg kijelölt repülőgép meghibásodása miatt bő hét órával később indulhatott el kedden Isztambulba.

A törökök már az első negyedben tizenegy pontos előnyre tettek szert, és a négy játékrész mindegyikét megnyerték, így viszonylag hamar eldőlt, hogy a magyar alakulat győzelmi sorozata Isztambulban nem folytatódik. Ez nem Határ Bernadették estéje volt – végül 26 ponttal múlta felül ellenfelét a Fenerbahce, a Sopron így három győzelem után elszenvedte első vereségét az Euroliga jelenlegi kiírásában.

A mérkőzés előtt egyaránt három-három vereséggel álló moszkvaiak és a szekszárdiak a fentinél jóval szorosabb mérkőzést vívtak egymással. Az Atomerőmű az első és a második negyedben is több pontot szerzett ellenfelénél, azonban a harmadik játékrészben fordítani tudott az orosz egylet. Habár a hátralévő időben még tudták csökkenteni hátrányukat a vendégek, a vezetést nem tudták visszaszerezni, így elszenvedték negyedik vereségüket is.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA
4. FORDULÓ
A-CSOPORT
MBA MOSZKVA (orosz)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 65–62
(13–17, 14–15, 22–12, 16–18)
Moszkva, 200 néző. V: Milicevic, Cavara (bosnyákok), Ivanovics (szerb)
MOSZKVA: Sztoljar 10/6, NYIZAMOVA 13/9, Petrusina 2, Glonti 5/3, MAIGA 10. Csere: Korsakova, LOGUNOVA 8, Krillova 10/3, Leskovceva, Sztanko 7/3. Edző: Alekszandr Diracujan
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 11/6, Friskovec 8/6, Gereben 3/3, Goree 8, MILICS 19/3. Csere: Miklós 5, Krnjics 5, Mányoky 3/3, Vorpahl. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása.
4. perc: 4–4. 7. p.: 6–12. 12. p.: 15–19. 15. p.: 20–19. 19. p.: 20–32. 21. p.: 29–32. 24. p.: 31–36. 25. p.: 37–36. 28. p.: 47–40. 32. p.: 49–49. 36. p.: 54–56. 40. p.: 63–61
Djokics Zseljko: – Hajszálon múlt, hogy megszerezzük első Euroliga-győzelmünket. A második negyed végén rontottuk el a meccset, amikor volt esélyünk nagyobb különbséggel is elhúzni, de nem tettük. Sajnálom, hogy nem nyertünk.

B-CSOPORT
FENERBAHCE SAFIPORT (török) – SOPRON BASKET 73–47
(22–11, 12–7, 19–15, 20–14)
Isztambul, 200 néző. V: Mendoza Holgado (spanyol), Faur (román), Chueca Moreno (spanyol).
FENERBAHCE: Cakir, MCBRIDE 28/12, Jagupova 17/9, STOKES 12, E. WILLIAMS 12. Csere: Canitez 3, Kurtulmus, Zahui 1, Simsek. Edző: Víctor Lapena
SOPRON: Fegyverneky 5/3, N. Jovanovics 2, Varga A., G. Williams 12/6, Határ 2. Csere: Brooks 12/6, GAYE 6, Peddy 8/6. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–5. 5. p.: 10–5. 7. p.: 17–7. 14. p.: 31–11. 25. p.: 43–28. 26. p.: 45–31. 29. p.: 53–31. 35. p.: 61–38. 38. p.: 68–40.
Gáspár Dávid: – Megérdemelt győzelmet aratott a Fenerbahce. Az egész mérkőzésen energikusan játszott, keményen védekezett, semmi esélyt nem engedélyezett, hogy rátaláljunk a ritmusunkra, amellyel vissza tudtunk volna jönni a mérkőzésbe. Egyúttal ez a találkozó jó jelzés is volt nekünk, hogy milyen téren kell még sokat dolgoznunk ehhez a szinthez. Ezt fogjuk tenni, ez a mi utunk, a szorgos, kemény munka. Biztos vagyok benne, hogy már a következő mérkőzés sokkal jobban sikerül majd, és visszatalálunk a ritmusunkhoz.