Női kosár Euroliga: kikapott Lille-ben a Szekszárd, oda a csoportkör

2018.10.17. 21:58
Frida Eldebrink (labdával) 20 pontig jutott (Fotó: fiba.com)
A női kosárlabda Euroliga selejtezőjének visszavágóján az Atomerőmű KSC Szekszárd az első meccsen aratott hárompontos győzelme után 77–61-es vereséget szenvedett a francia ESBVA-LM otthonában, így nem jutott be a sorozat csoportkörébe.

Nem mondhatni, hogy jól kezdett volna a Szekszárd: a lille-iek alig két perc alatt ledolgozták a Szekszárdon egy hete összeszedett hátrányukat, de persze nem volt nehéz dolguk, hiszen mindössze három ponttal szenvedtek vereséget az első meccsen.

Az első két negyedben még közel egyenlő erők küzdelme zajlott a parketten, az Entente Sportive Basket Villeneuve d'Ascq - Lille Métropole az első tíz percet kettővel, a másodikat hárommal nyerte meg, vagyis abszolút nyitva volt a továbbjutás kérdése.

Jött viszont a harmadik tíz perc, amely sokban hasonlított az egy héttel ezelőtti másodikra, csak szekszárdi szemszögből nézve most fordított jelleggel: akkor Djokics Zseljko edző csapata 24–5-re hozta a negyedet, ezúttal viszont a franciák produkáltak egy 23–10-es játékrészt, ami döntőnek bizonyult a végelszámolásnál.

A záró felvonás előtt a szekszárdiak összesítésben 15 pont hátrányban voltak és ebből már nem sikerült visszajönni, csak minimálisan faragni belőle. A mérkőzést végül a franciák 16 ponttal, a párharcot 13-mal megnyerve jutottak fel a női Euroliga főtáblájára, amelyen így csupán egy magyar együttes, az előző idényben ezüstérmes Sopron Basket szerepel majd.

NŐI EUROLIGA
SELEJTEZŐ, VISSZAVÁGÓ
ESBVA-Lille (francia)–Atomerőmű KSC Szekszárd 77–61
(15–13, 23–20, 23–10, 16–18)
Lille, 1300
néző. V: Coelho, Teixeira (portugálok), Webb (brit)
Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 5. p.: 6–5. 6. p.: 10–5. 9. p.: 10–10. 13. p.: 20–20. 17. p.: 28–27. 19. p.: 35–27. 22. p.: 42–33. 27. p.: 54–38. 30. p.: 61–43. 34. p.: 66–47. 35. p.: 66–53. 39. p.: 75–61
Kipontozódott:
Kiss (34. p.)
Frédéric Dusart: –
Továbbjutottunk, mert Szekszárdon az utolsó hét percben visszajöttünk a párharcba. Jól játszottunk most is, de utólag azt mondom, az döntött. A visszavágón jól védekeztünk, s noha Frida Eldebrinket nem tudtuk megállítani, ezen kívül nem lehet panaszom.
Djokics Zseljko: –
Sok szerencsét a Lille-nek az Euroligában, megérdemli, hogy ott szerepeljen. Sajnos csapatom nem játszott jól. Több kulcsemberem nem azon a szinten kosárlabdázott ezen a meccsen, amin tud. A hazaiak több lepattanót szedtek és sok lefutásgólt szereztek, ez volt a fő oka, hogy kikaptunk.

Az első mérkőzésen: 68–71