Női kosár Ek: a Pécsi 424 parádézott Rózsahegyen

2013.11.20. 19:47
A női kosárlabda Európa-kupa G-csoportjában, a 3. fordulóban a PINKK Pécsi 424 a szlovák Ruzomberok vendégeként már közel 20 ponttal is vezetett, végül 72–63-ra győzött. A DVTK otthon verte meg könnyedén a német Wasserburgot.

PARÁDÉS PINKK-SIKER PARÁDÉS PINKK-SIKER

A női kosárlabda Európa-kupa G-csoportjában két forduló után mind a négy csapat egy győzelemmel és egy vereséggel állt. A PINKK Pécsi 424 a szűk másfél évtizede kétszer is Euroligát nyerő MBK Ruzomberok otthonában lépett pályára annak érdekében, hogy pozitívra változtassa a mérlegét.

A nagy pontszegény első harmadot (13–13) követően a baranyaiak remekeltek, fokozatosan elhúztak, a nagy szünetben 33–25-re vezettek, a harmadik játékrészben pedig már majdnem húsz ponttal, 53–35-re is vezetett a PIINKK. Innentől pedig már csak az volt a kérdés, hány pontot tud megőrizni előnyéből a magyar csapat, amelyet főképp légiósai repítettek.

Az amerikai Aulani Sinclair többek között beszórt három triplát, míg a szerb center, Tijana Ajdukovics a palánk alól szórta a pontokat (a pécsiek legeredményesebbje lett 17 ponttal), az ausztrál Louella Tomlinson pedig főképp a 13 lepattanójával járult hozzá a vendégek remekléséhez.

A PINKK előnye az utolsó percben ugyan tíz pont alá csökkent, de a 72–63-as sikert, így is parádés győzelemnek nevezhetjük. Főképp azután, hogy a Ruzomberok a második fordulóban 78–56-ra nyert a fancia Tarbes ellen, amely az első körben nagyon simán, 71–48-ra legyőzte a Pécset.

A DVTK ÉRVÉNYESÍTETTE A PAPÍRFORMÁT

Az E-csoportban a DVTK–Wasserburg mérkőzés végkimenetele két negyedig volt kérdéses, de akkor is inkább csak a vérmesebb német szurkolók szemében. Az esélyesebb diósgyőriek ugyanis már ekkor is jobban játszottak, de kevés könnyű kosarat szereztek, hiányoztak a labdaszerzések, a vendégek pedig fegyelmezetten védekeztek. A nagyszünetben így is nyolc ponttal, 33–25-re vezetett a DVTK.

A folytatásban azonban a németek nem tudtak változtatni a meccs menetén, ráadásul védekezésben egyre inkább szétestek. A DVTK-ban a négy légiós, a lett Lienes Jansone, az amerikai Rebecca Tobin, a szintén amerikai Brittaney Raven és az izlandi Helena Sverrisdóttir is tíz pont fölé jutott (a vendégeknél ez csak egy játékosnak sikerült), csapatuk 69–53-ra győzött.

A DVTK három forduló után két győzelemmel és egy vereséggel áll az E-csoportban.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, 3. FORDULÓ

DVTK–Wasserburg (német) 69–53

G-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MBK RUZOMBEROK (szlovák)– PINKK PÉCSI 424 63–72 (13–13, 12–20, 14–22, 24–17)

Rózsahegy

RÓZSAHEGY: Brezániová 4, Staalvant 9, Baburová 8/3, Kmetová 4, MURPHY 16. Csere: CERNÁKOVÁ 17/6, Vesterberg 5/3, Remenarová. Edző: Juraj Suja
PINKK: Iványi 6, Ruják 2, SINCLAIR 15/9, Őri 2, Tomlinson 10. Csere: Adamecz, Minciková 9/3, SAROK 11/9, ADJUKOVICS 17, Győri. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–4. 9. p.: 13–6. 13. p.: 15–22. 17. p.: 19–27. 20. p.: 25–31. 23. p.: 30–40. 29.p.: 35–53. 32. p.: 43–61. 38. p.: 55–70.