Női kosár Eb: spanyol arany, a franciáknak megint az ezüst jutott

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.06.25. 22:10
Spanyolország négy év után ismét Európa-bajnok (Fotó: AFP)
A Csehországban rendezett női kosárlabda Európa-bajnokság döntőjében Spanyolország magabiztosan, 71–55-re legyőzte Franciaországot, így négy év után ismét aranyérmet szerzett, míg a franciák sorozatban a harmadik fináléjukat veszítették el. A bronzérmes Belgium lett, amely nagyon simán, 33 ponttal megverte Görögországot. Az ötödik helyen a letteket legyőző törökök, míg a hetediken a szlovákokat megverő olaszok végeztek.

DÖNTŐ, SPANYOLORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

A döntőt szinte végig uralták a spanyolok, akik a második negyedtől kezdve egyszer sem engedték ki a kezükből a vezetést. Az ibériai válogatott a második játékrész közepén már 12 ponttal vezetett (32–20), s bár innen a franciák még felkapaszkodtak (32–27), a nagyszünetben kilenc ponttal ismét a spanyolok álltak jobban (39–30).

A harmadik negyedben a spanyolok Sancho Lyttle vezérletével eldöntötték a mérkőzést, a záró tíz percnek már 16 pontos előnyből vághattak neki (56–40). Az utolsó játékrészben 23 pontosra duzzadt a különbség a két csapat között (71–48), de a franciák a végén kozmetikáztak az eredményen (71–55).

A legutóbbi kontinenstornán bronzérmet szerző Spanyolország története során harmadszor nyerte meg az Európa-bajnokságot, míg a franciák sorozatban a harmadik döntőjüket veszítették el.

BRONZMÉRKŐZÉS, BELGIUM–GÖRÖGORSZÁG

A belgák és a görögök is abban a reményben léptek parkettára a prágai bronzmérkőzésen, hogy megszerzik első Európa-bajnoki érmüket. Ez végül a belgáknak sikerült, akik nagyon sima, 78–45-ös győzelmet arattak. A görögök legeredményesebb játékosa, a 13 pontig jutó Evanthia Malci mindössze 20 százalékos hatékonysággal (20/4) értékesítette a mezőnykísérleteit.

A belgák az eddigi legjobb eredményüket az Eb-k történetében 2003-ban érték el, amikor Görögországban a hatodik helyet szerezték meg.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (CSEHORSZÁG)