Női kosár Eb-sel.: újabb lépés, sima siker Portugália ellen

MTI MTIMTI MTI
2016.11.19. 21:53
Negyedik selejtezőnkön a harmadik győzelmünket arattuk (Fotó: Laufer László)
A magyar női kosárlabda-válogatott 24 ponttal legyőzte a portugálokat szombaton Pécsett az Európa-bajnoki selejtezősorozat ötödik fordulójában, ezzel nagy lépést tett a júniusi, csehországi kontinenstornára kijutás felé.

Az eddigi négy forduló során Stefan Svitek szövetségi kapitány együttese három meccset megnyert, egyet – Izlandon – pedig elvesztett, és csak rosszabb kosárkülönbséggel szorult a szintén 3/1-es győzelmi mérleggel álló szlovákok mögé a második helyre. A magyar csapat tavaly novemberben 67–50-re verte a portugálokat Ilhavóban, az akkor 20 pontot szóró – és a napokban Salamancából Törökországba szerződött – Krivacsevics Tijána ezúttal is rendelkezésre állt, irányító poszton Alexandria Quigleyt viszont a múlt héten honosított amerikai Vandersloot Courtney váltotta.

A Lauber Dezső Sportcsarnokban a vendégek 10–7-nél még vezettek, ezt követően azonban fordított a magyar együttes, majd magabiztosan növelte előnyét. A második negyedben Fegyverneky Zsófia vezérletével nőtt a különbség, így a hazaiak a nagyszünetben már 14 ponttal vezettek.

A folytatásban a portugálok hatékonyabban támadtak és védekeztek, mint korábban, a magyarok pedig mintha némileg elkényelmesedtek volna, ezért Svitek kapitány időt kért, és felrázta játékosait, akik maguk mögött hagyták a hullámvölgyet, és nyolcról 19 pontosra növelték előnyüket. A negyedik negyedben a húsz pontot is meghaladta a különbség, és végül rendkívül sima győzelmet aratott a magyar válogatott.

A magyarok szerdán a szlovákiai Pöstyénben zárják a selejtezőt, és ha ott is nyernek, akkor biztosan kijutnak a jövő júniusban, Csehországban sorra kerülő kontinenstornára. A részvétel akkor is lehetséges, ha kis pontkülönbséggel kikapnak Szlovákiában. Az Eb-re a kilenc csoportgyőztes és a hat legjobb második jut ki, a rendező csehek alanyi jogon kapnak indulási jogot.

NŐI KOSÁRLABDA EB-SELEJTEZŐ
E-CSOPORT, 5. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 68–44 (22–13, 17–12, 16–11, 13–8)
Pécs, 2500
néző. V: Vovk (horvát), Yilmaz (török), Kucserova (cseh)
MAGYARORSZÁG: MEDGYESSY 5/3, FEGYVERNEKY 12/6, Simon, Nagy-Bujdosó 5/3, KRIVACSEVICS 8. Cs: Határ 4, Varga Zs. 6, VANDERSLOOT 9, Zele 9, Licskai 3, Dubei 4, Katona 3. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
PORTUGÁLIA: Neves 9/3, Domingues 5, CORREIA 11/6, L. Da Silva 3/3, S. DA SILVA 13. Cs: Viana, Faustino, Livulo 3, Rosário, Escorcio, Bernardeco, Goncalves. Szövetségi kapitány: Ricardo Vasconcelos
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–3. 4. p.: 7–10. 7. p.: 14–10. 11. p.: 24–13. 16. p.: 35–19. 24. p.: 43–35. 30. p.: 51–36. 33. p.: 59–36. 38. p.: 65–41. 40. p.: 68–42
Stefan Svitek:
– Örülünk a győzelemnek, februárban volt a legutóbbi meccsünk, ami hosszú idő. Ott folytattuk a munkát, ahol nyáron abbahagytuk, próbáltuk beépíteni azokat, akik akkor nem voltak velünk. Mindenki pályára került, és harmincnyolc pont érkezett a cseréktől, ez nagyon fontos. A második félidő eleji holtponton sikerült átlendülni, és könnyű kosarakkal tettük magabiztossá a győzelmünket.
Ricardo Vasconcelos: – Huszonhárom eladott labdával nem lehet mérkőzést nyerni. Főleg úgy, hogy összesen négy támadólepattanót szedtünk, ez nagyon kevés. Jobbak voltak nálunk védekezésben a magyarok, támadásban pedig sokszor jelentett problémát a megállításuk.
A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Szlovákia
–Izland 86–40 (26–6, 15–12, 25–12, 20–10)
Az állás: 1. Szlovákia 9 pont (342–237), 2. Magyarország 9 (349–295), 3. Portugália 6 (239–311), 4. Izland 6 (288–375)