Női kosár: a belgáktól is kikapott a magyar válogatott

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.05.28. 18:48
A magyar női kosárlabda-válogatott hét ponttal kikapott a belga csapattól az olaszországi Európa-bajnoki felkészülési tornán lejátszott harmadik mérkőzésén.

A magyar csapat pénteken 71–62-es vereséget szenvedett az olaszoktól, majd szombaton 79–53-ra maradt alul az oroszokkal szemben a Rómához közeli Latinában. A júniusi, csehországi Európa-bajnokságon a házigazdák válogatottjával, valamint az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Budapesten 2015-ben Eb-harmadik spanyolokkal, illetve az ukránokkal szerepel azonos csoportban.

A mérkőzéseket Királyváradon (Hradec Králové) játsszák.

NŐI KOSÁRLABDA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA
BELGIUM–MAGYARORSZÁG 61–54 (17–18, 22–12, 13–15, 9–9)
Latina, 50
néző. Vezette: Cassiano, Grappasonno, Servillo (olaszok)
BELGIUM: Yanloo 3/3, Raman 2, Delare 7/3, LINSKENS 10, MEESSEMAN 17/3. Csere: Geldof, Mestdagh 10/6, Hendrickx 2, Carpreaux, Nauwelaers 5/3, Mayombo 5/3, Adams. Szövetségi kapitány: Philip Mestdagh
MAGYARORSZÁG: Medgyessy 4, FEGYVERNEKY 12/3, KATONA 12/3, Zele 3, Krivacsevics 7/3. Csere: Licskai 6, Raksányi, Határ 2, Nagy D. 5/3, Simon Zs. 3/3, Dubei. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 7. p.: 12–14. 12. p.: 22–21. 15. p.: 29–23. 20. p.: 39–30. 24. p.: 41–38. 27. p.: 47–39. 29. p.: 50–45. 34. p.: 53–54
Philip Mestdagh:
– A múlt heti, szlovákok elleni meccsekhez képest javult a játékunk, nagyjából úgy haladunk előre a formánkkal, ahogy szeretnénk. Remélem, az Európa-bajnokságra leszünk a legjobb passzban.
Stefan Svitek: – Hiába nyertünk meg két és fél negyedet, ez nem volt elég, mert volt több rosszabb periódusunk. Nem tudtunk végig koncentráltan játszani, s noha a második félidőben sokat dolgoztak a lányok és fordítottak is, az utolsó öt perc góltalansága vereséget eredményezett.