Női kosár: 12 ponttal nyertünk, visszavágtunk az ukránoknak

2016.05.28. 19:01
Felkészülési mérkőzésen a magyar női kosárlabda-válogatott Székesfehérváron 12 ponttal nyert Ukrajna ellen. A két együttes tegnap is megmérkőzött egymással, akkor a vendégek győztek egy ponttal (69–68).

A házigazda ezúttal védekezésben és támadásban sokkal pontosabban játszott ellenfelénél, és egy nappal korábbi önmagánál. Hasonlóan az első meccshez, most is a kinti dobásokat erőltették az ukránok, el is vitték az első negyedet. A koncentrált magyar együttes játéka a folytatásban agresszívabb lett, így a mieink sok labdát szereztek. Az ellenfél érezhetően nem tudott mit kezdeni a letámadásunkkal. Állandósult a nyolc-tízpontos magyar előny, ami aztán a záró negyed előtt tizenhétre nőtt. Az utolsó felvonás az ellenfélé lett, csökkent a különbség, de belefért, a magyar győzelmet nem fenyegette veszély.

NŐI KOSÁRLABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–UKRAJNA 73–61 (21–22, 21–11, 19–11, 12–17)
Székesfehérvár,
MKOSZ csarnok, 30 néző. V: Papp P., Minár, Vida
MAGYARORSZÁG: Nagy D. 6, FEGYVERNEKY 24/3, Raksányi 2, Zele 8, LICSKAI 12. Cs: VARGA ZS. 9, Medgyessy 4, Mansaré 8. Szövetségi kapitány: Stevan Svitek
UKRAJNA: MOSS 14, Dobrikova, Zavidna 7/3, Olhovik 6/6, MALASENKO 18. Cs: Horobec 5/3, Kisziljova 3, Naumenko 4, Jackovec 5, Polovnika. Szövetségi kapitány: Volodimir Holopov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0. 5. p.: 9–7. 8. p: 17–15. 12. p.: 23–22. 15. p.: 31–24. 18. p.: 36–30. 22. p.: 42–33. 25. p.: 46–37. 28. p.: 52–44. 32. p.: 61–46. 35. p: 63–52. 38. p.: 69–60
Kipontozódott: Medgyessy (32. p.)
Stevan Svitek:
– Ezek a mérkőzések arra szolgálnak, hogy minél jobban lépjünk előre, és éles meccsen is kipróbáljuk az edzéseken tanultakat. Elégedett vagyok, mert a mérkőzés elejétől agresszívan játszottunk, vezettünk is biztosan. Igaz a végére kicsit csökkent a koncentráció, ám ez sem veszélyeztette a győzelmünket.
Volodimir Holopov: – Fáradtabban mozogtunk, mint az első mérkőzésen, míg a magyarok frissebbnek tűntek. Sok labdát vesztettünk a palánk alatt, és kevesebb lehetőségünk volt arra, hogy átdobjuk az ellenfél zónáját.