Kosárlabda: a férfiválogatott kikapott az osztrákoktól

MTI MTIMTI MTI
2016.08.24. 20:41
A magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozat előtti utolsó felkészülési mérkőzésén három ponttal kikapott szerdán az osztrák csapattól Kecskeméten.

Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány együttese előzőleg háromszor alulmaradt Montenegróval szemben, majd Kolozsváron kikapott Bulgáriától, de megverte a románokat és az észteket, aztán Setubalban vereséget szenvedett a portugáloktól és a hollandoktól is.

A kecskeméti meccsre mindenki felépült korábbi betegségéből vagy sérüléséből, így a Spanyolországban légióskodó Hanga Ádám és a honosított Jones Jarrod is rendelkezésre állt. Az első negyed a jobban védekező vendégeké lett, aztán a folytatásban feljavultak a magyarok, a nagyszünetben mégis az ellenfél vezetett 26–24-re.

A második félidő 6–0-ás magyar rohammal indult, ebben a negyedben az Ivkovics-gárda csaknem annyi pontot szerzett, mint az első kettőben összesen. A hajrában aztán 51–46-ról az osztrákok egy 11–0-ás sorozattal fordítottak, ezt a hátrányt a magyar válogatott ledolgozta (61-61), de vendégek végül kicsikarták a győzelmet. A magyar csapat legjobb dobói Vojvoda Dávid (16 pont) és Hanga Ádám (15) voltak.

KOSÁRLABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, KECSKEMÉT
Kecskemét, 1000 néző. V: Papp P., Benczur, Praksch
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 61–65
(12–17, 12–9, 21–15, 16–23)
MAGYARORSZÁG: Wittmann 6/3, VOJVODA 16/9, Hanga 15/3, Keller Á. 2, Jones 4. Csere: Tóth Á., Perl 4, Eilingsfeld, FERENCZ 14/12. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics
AUSZTRIA: Schreiner 5/3, Klepeisz 4, Murati 2, Lamesic 5, MAHALBASIC 6. Csere: Trmal, Lanegger 6, Kramer 6, HOPFGARTNER 7/3, RADOS 16, Vieider, Shaw 7/3, Koch
Szövetségi kapitány: Kemzura Kestutis
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–4. 7. p.: 10–5. 9. p.: 10–13. 12. p.: 17–17. 16. p.: 22–21. 20. p.: 24–26. 25. p.: 30–26. 29. p.: 42–37. 33. p.: 51–45. 37. p.: 51–57. 39. p.: 57–59. 40. p.: 61–61
Kipontozódott: fdg (. p.)
Kiállítva: Keller Á. (29. p.), Trmal (29. p.)
Sztojan Ivkovics: – Ez kevés lesz a selejtezőben... Biztató, hogy az a két játékos, Hanga és Jones, akik eddig nem tudtak együtt játszani, a második félidőben már elkapták a ritmust. A kiállítás és a közjáték kicsit megzavart bennünket. Most két napot pihennek a srácok, utána lesz még négy napunk a britek elleni meccs előtt.
Kemzura Kestutis: – Kevés pontos és sok hibával tarkított mérkőzést játszottunk, amely nem volt szép, sőt, csúnya volt... Sok eladott labdánk volt, de a végén a kulcspillanatokban jó döntéseket hoztunk.