Kosár: Hangáék hiába fordítottak 17 pontos hátrányból

2018.04.15. 22:01
A félidőben még 43–26-ra vezetett a Málaga, ám 17 pontos hátrányát egy negyed alatt eltüntette a Barcelona – szoros végjátékban 80–78-ra kikaptak Hangáék a spanyol férfi kosárlabda-bajnokságban.

A spanyol bajnokság alapszakaszának 28. fordulójában az FC Barcelona Lassa a szintén euroligás Unicaja Málaga vendége volt.

A kiegyenlített első negyed (17–16) után a második felvonás a hazaiakról szólt – a gránátvörös-kékek a negyed első szűk hét percében 4 pontra voltak képesek, a Málaga ekkor 15 pontos előnybe került, s a nagyszünetben 17 ponttal vezetett (43–26). A fordulás után a Heurtel, Jackson, Moerman, Tomic négyesre alapozva nagyon megindult felfelé a Barcelona, és a francia válogatott irányító kosarával a játékrész végén egyenlített is (55–55). A záró tíz perc elején vezetett is Szvetiszlav Pesics gárdája, de 60–61 után két triplát is behintett a Malaga két támadásból, s innentől a forgatókönyv végig ugyanaz maradt: a vendégek egyenlítettek, a hazaiak elléptek. Fél perccel a vége előtt Claver triplájával megint egál volt az állás (78–78), de Augustine erre is felelt. Sokadjára is időt kért Pesics az utolsó támadásra, de ebből nem született pont – Claver támadóhibát követett el, így 80–78-ra győzött a vendéglátó.

A Barca ezzel a vereséggel 19–9-cel áll, holtversenyben a harmadik pozícióban a Valencia Baskettel, míg a Málaga 17–11-gyel mögöttük az ötödik.

Hanga Ádám kezdőként valamivel kevesebb mint 23 percet töltött a parketten, ami alatt 3 pontot (1/1 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető), 1 pattanót, 1 blokkot, 1 szerzett és 2 eladott labdát, illetve 1 beütött és 3 kiharcolt faultot jegyzett, így 4 VAL-lal zárt.