MTI 2018.05.16 16:09 Frissítve: 2018.05.16 16:45

Kosár: egyetemi edzőként folytatja a Sopron szerb-amerikai légiósa

Ősztől a University of Toledo női kosárlabdacsapatának másodedzője lesz Danielle Page, aki idén Euroliga-ezüstérmet és magyar bajnoki címet szerzett a Sopron Baskettel.

A wbasket.hu szaklap tájékoztatása szerint a 31 éves játékos tíz idény után fejezte be profi pályafutását, és szerződik az ohiói tanintézményhez.

A coloradói születésű Page honosítottként a szerb válogatottal Európa-bajnoki címet és olimpiai bronzérmet szerzett. Klubszinten a legnagyobb sikereit a Bourges és a Sopron légiósaként érte el. A francia csapattal Európa-kupát nyert 2016-ban, míg a soproni együttessel idén áprilisban döntőt vívott az Euroligában, majd az NB I fináléjában 3–0-ra legyőzte a Szekszárdot.

2018.09.12 08:26:39

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

Ivkovics Sztojan szerint idegenben is nyerhet a kosárválogatott a pénteki vb-selejtezőn.

2018.08.27 18:12:52

Kosárlabda GYŐRI FERENC

A magyar válogatott Govens Darrin helyére sokoldalú csapatjátékost kaparintott meg a bajnoki ezüstérmes Falco Ron Curry személyében.

2018.08.16 09:02:59

Kosárlabda FAZEKAS ZOLTÁN

Patinás francia klubnál, az 1984-ben Koracs-kupa-győztes Pau-Ortheznél folytatja pályafutását.