John Wall 52 pontos estéje kevés volt; parádés San Antonio

Gobodics TamásGobodics Tamás
Vágólapra másolva!
2016.12.07. 08:37
null
Idegenben megállíthatatlan a San Antonio Spurs (Fotó: Reuters)
Idei legjobb támadójátékát produkálta az Orlando az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, így a gárda idegenben győzte le az 52 pontos John Wall által húzott Washingtont. Továbbra is hibátlan idegenben a Spurs, hozta a kötelezőt a Memphis és a Utah, sorozatban negyedszer nyert a Knicks, míg a Chicago Detroitban is vereséget szenvedett.

 

Washington Wizards–Orlando Magic 116–124

Wall félelmetes estéje sem ért semmit. Lenyűgöző teljesítményt nyújtott a Wizards irányítója, egy pillanatig sem tudta őt megállítani az Orlando – végül 52 pontos karriercsúccsal (18/31 mezőnyből, 5/8 tripla) és nyolc gólpasszal zárta az összecsapást. Az ő iszonyatos extráját azonban lenullázta a védekezésük, kész átjáróház volt a fővárosi alakulat hátul, elöl pedig Wallt leszámítva még a könnyű helyzetek is kimaradtak – félidőben 13, a harmadik negyedben húsz pont volt közte. A záró etapban azért zárkózott a Washington és szorossá tette az összecsapást, de fordítani nem tudott, így hiába a vezér kiemelkedő estéje, kis túlzással esélye sem volt a győzelemre.

A Nemzeti Sport Online szakmai 
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Szenzációs Orlando. Különösen a kispad parádézott a vendég együttesnél, Elfrid Payton már az első félidőben beszórt 22 egységet és végül 3/3 triplával zárt, Jeff Green a hajrában süllyesztett el egy nagyon fontos hármast és összességében a négy csere 73 (!) pontot rámolt be. A gárda idén hatodszor jutott száz pont fölé és a 124 természetesen szezoncsúcs, az idei legjobb támadójáték pedig a sorozatban harmadik győzelmet jelentette – 10–12-es mérleggel fogadják a Bostont.

A Wizards legjobb dobói: Wall 52/15, Beal 19/9, Morris 10
A Magic legjobb dobói:
Payton 25/9, Green 20/3, Meeks 18/12

Miami Heat–New York Knicks 103–114

Szédítő magasságokban a Knicks. Sorozatban negyedik győzelmét is behúzta a New York, így már három meccsel áll 50 százalék felett – erre az elmúlt három szezon során egyszer sem volt példa. Carmelo Anthony is arról beszélt, hogy jó irányba haladnak, igaz, ezúttal ő messze kiemelkedett a társaságból: 35 pontos (13/27 mezőnyből) estével vezette győzelemre csapatát, amelyben nem ültek Kristaps Porzingis dobásai és a harmadik negyedben sérülés miatt kivált Derrick Rose. A gárda elsősorban a palánk alatt dominált, 56–36-ra nyert a festékből és 31 (!) pontot szerzett második esélyből – a harmadik negyed végétől egy 27–13-as etapot produkáltak a vendégek, itt dőlt el a találkozó.

Whiteside egyedül. A center 23 ponttal, 14 lepattanóval és 3 blokkal jelentkezett, de a kizárásoknál nagyon sokszor egyedül maradt – McRoberts inkább az osztogatásban jeleskedett, a padról beszálló Haslem, Reed kettős pedig nem igazán tudott hozzátenni. A Porzingis, Noah, O'Quinn trió komoly munkát végzett a palánk alatt, így hiába játszott remekül (29 pont, 4/4 tripla) Goran Dragic és hiába nem dobott jól a Knicks, ezúttal eredménytelen volt a Miami védekezése – a harmadik negyed végén ez nagyon kijött, innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni a hazai alakulat.

A Heat legjobb dobói: Dragic 29/12, Whiteside 23, Ellington 14/12
A Knicks legjobb dobói
: Anthony 35/9, Porzingis 14, O'Quinn 12

Detroit Pistons–Chicago Bulls 102–91

Nagy formában a Pistons. Az utóbbi öt meccséből a negyediket húzta be Van Gundy csapata, újfent remek védekezést bemutatva – az első félidőben már tizenöt pont volt közte, igaz, végül csak a negyedik negyed elején, egy 12–3-as futással tudták lezárni a találkozót. Drummond és Reggie Jackson is faultproblémákkal küzdött, az irányító a teljes utolsó játékrészt ki is hagyta a perclimit miatt, de Ish Smithszel jól működött a gépezet, a kispad összességében szenzációsan szállt be, hátul pedig elszívták a levegőt Butlerék elől. Következőleg kiderül, hogy mennyit ér a jó forma, ugyanis az idegenben továbbra is 100 százalékos San Antoniót fogadják...

Fáradt a Chicago. Öt este alatt a negyedik meccsét játszotta le a Bulls és a negyedik negyedben érezhető is volt a társaságon a tompaság – sorozatban harmadszor is kikapott Fred Hoiberg csapata. Az első félidei nagy hátrányt a 32 pontos Jimmy Butler vezérletével még ledolgozták, de csapatszinten összesen két triplát tudtak elsüllyeszteni, nem jöttek igazán lendületbe, emellett a labdaeladásaikat is megbüntette a Detroit. Már csak 11–10-re áll a gárda és utazik Charlotte-ba...

A Pistons legjobb dobói: Harris 22/6, Drummond 15, Morris 13/9
A Bulls legjobb dobói:
Butler 32, Wade 19, Gibson 11

Memphis Grizzlies–Philadelphia 76ers 96–91

Kiizzadt győzelem. Az erősen tartalékos Philly ellen kötelező volt a siker a Memphis számára még akkor is, ha a hazaiaknál is bőven voltak hiányzók, ám másfél perccel a vége előtt még a Sixers vezetett 91–89-re. Ekkor azonban jött a visszatérő Zach Randolph egy támadópattanóval, majd két eladott labdából két-két büntetőt értékesített Gasol és Allen is, így bár Randolph még megtette azt a szívességet, hogy hibázott a vonalról, a Sixers ezt sem tudta kihasználni. Akármennyire szenvedve, de Fizdale csapata sorozatban negyedik győzelmét aratta és 15–8-ról várhatja a Portland elleni hazai összecsapást.

Center és rutin nélkül. Az Embiid, Okafor, Noel centertrióból senki nem léphetett ma pályára, így a Holmes, Ilyasova magasemberpáros kezdett, de a padról is csak két small-ball négyes, Saric és Thompson szállhatott be. Ilyasova kitett magáért és 23 pontja mellé leszedett 17 lepattanót, de Marc Gasollal nem igazán tudtak mit kezdeni hátul – igaz, még ez is belefért volna, ha van egy higgadt vezérük a végén. Saric kosara után azonban több hibát is elkövettek elöl-hátul, eladták a labdákat, így másfél perc alatt hét pontot szerzett a Memphis, köszönte szépen és megnyerte a meccset – egy minimális rutin vagy nyugalom és megszerezte volna első idegenbeli győzelmét a Sixers. Ha az a volna ott nem volna...

A Grizzlies legjobb dobói: Gasol 26, Green 13, Randolph 12
A 76ers legjobb dobói:
Ilyasova 23/12, Saric 17/9, Stauskas 12/3

Minnesota Timberwolves–San Antonio Spurs 91–105

A Warriors útján a Spurs. Nincs új a nap alatt, 13. idegenbeli mérkőzését is megnyerte a texasi alakulat, ezzel az NBA történetének második legjobb rajtját produkálja vendégként – a tavalyi Golden State tartja a rekordot 14–0-lal. Patty Mills szerint az ok talán az lehet, hogy idegenben jobban koncentrálnak, most mindenesetre Parker és Ginóbili nélkül, a back-to-back második felén is hozták a kötelezőt, az említett Mills remek játéka mellett Kawhi Leonard extrájával. Az első negyedben még 30 százalék alatt dobtak mezőnyből, de a fordulás után elkapták a fonalat, beindult Leonard és a záró etapban növelni tudták az előnyt. Érdekesség, hogy a kispad ismét jelentős szerepet játszott a sikerben, Mills mellett Anderson és a Lee, Dedmon páros is sokat tett hozzá, főleg mivel Gasol és Aldridge sem játszott jól.

Semmi sem változik Minnesotában. A Spurstől persze ki lehet kapni, de Tom Thibodeau ezúttal is azt hangsúlyozta a találkozó után, hogy nem szabad saját magukat megverniük – amint ezt megértik, jobb csapattá válnak majd. Ismét jól kezdtek, jól védekeztek, majd megint a harmadik negyedben volt egy gyengébb időszakuk és nem tudtak váltani – sem Wiggins (5/12 mezőnyből, 11 pont), sem Towns (3/16 mezőnyből, 11 pont) nem játszott jól, így hiányzott az átütőerő a végén.

A Timberwolves legjobb dobói: LaVine 25/12, Dieng 16, Dunn 15/3
A Spurs legjobb dobói:
Leonard 31/6, Mills 15/6, Gasol 11/6, Anderson 11/3

Utah Jazz–Phoenix Suns 112–105

Majdnem elrontotta a Jazz. Nagyon sima meccsnek indult hazai részről, ugyan ezúttal is hiányzott a Hill, Favors, Burks trió, de az ismét remeklő Gordon Hayward vezérletével pillanatok alatt megléptek tizenöt ponttal, félidőben már húsz volt közte. A fordulás után azonban kicsit belealudt a meccsbe a Jazz és nagy hajrát indított a Suns, sőt, 103–103-nál utol is érte ellenfelét: itt azonban ismét megrázták magukat Goberték és egy 6–0-s etappal dűlőre vitték a dolgokat. Quin Snyder alakulata sorozatban harmadszor győzött, csak fél meccsre van az OKC-től, bár péntek hajnalban a Warriors ellen lép pályára.

Hiába hajrázott a Suns. Rosszul kezdett és végig futott az eredmény után a vendégcsapat, már az első negyedben 13 labdát adtak el Bookerék, melyekből 19 pontot írt fel a táblára a Jazz – a folytatásban elsősorban a kispad vezetésével innen jöttek vissza a meccsbe. Hiába volt meg azonban a lendület, majd a lélektanilag nagyon fontos egyenlítés is, egy eladott labda, egy kapott blokk és két rontott dobás elég volt ahhoz, hogy mindezt semmissé tegye. A Phoenix így 6–15-tel áll és továbbra is csak a Dallast előzi meg Nyugaton.

A Jazz legjobb dobói: Hayward 28/6, Gobert 22, Diaw 13/3, J. Johnson 13/9
A Suns legjobb dobói:
Booker 21/3, Knight 15, Len 14, Bledsoe 14

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik