Férfi kosár-vb: tovább menetelnek a csehek; amerikai siker

2019.09.07. 16:18
Az amerikai válogatott remek védekezéssel nyert (Fotó: AFP)
Csehország simán, 91–73-ra legyőzte Brazíliát a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon a 2. csoportkör első fordulójában. Az amerikaiak magabiztos védekezéssel múlták felül a görögöket. Nyert Ausztrália, Új-Zéland és Kanada is.

Az 1–16. helyért zajló összecsapáson az L-csoportban az ausztrálok a vártnál szorosabb találkozón diadalmaskodtak a Dominikai Köztársasággal szemben, csupán hat ponttal, 82–76-ra győztek.

Franciaország Litvánia ellen sokáig magabiztosan vezetett, aztán az utolsó negyedben nagyot hajrázó litvánok baltiak is fordítani tudtak, végül viszont a franciák 78–75-re megnyerték a mérkőzést.

A nap legjobban várt meccsén a görögök kezdtek jobban az amerikai válogatott ellen, az első negyed hajrája azonban már az Egyesült Államoké volt, kétpontos előnnyel vonulhatott szusszanni (19–17).

A második felvonás az amerikai akciók mellett legalább annyira a védekezésről szólt: nyolc ponton tartották a görögöket (19–8).

A folytatásban a tíz pont feletti fórral már jól gazdálkodtak Kemba Walkerék: a harmadik negyedet 16–12-re megnyerték, s bár a negyediket egy ponttal (15–16) elbukták, ez összességében nem osztott, nem szorzott. Ha nem is pontözön után, de 69–53-mal győzött Amerika.

A 17–32. helyért Kanada Jordániát simázta le (126–71), míg Új-Zéland a japánokat verte meg 30 ponttal, 111–81-re.