Férfi kosár NB I: száz pont fölött termelt a Körmend

2015.02.26. 19:54
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 24. fordulójában az Egis Körmend vendégként jutott száz pont fölé, tíz ponttal megverve a házigazda MAFC-ot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
24. FORDULÓ

MAFC–EGIS KÖRMEND 91–101 (25–27, 22–21, 13–23, 31–30)
Gabányi László Sportcsarnok, 800
néző. V: Papp P., Kapitány, Frányó
MAFC: HUNTER 24/6, Misek 5, Fodor K. 8/6, Timkó, BROWN 20/3. Cs: Lakosa 10/3, Lakits 2, Glenn 11, Mócsán 2, TURSICS 9/9. Edző: Stefan Timbus
KÖRMEND: RICHARDS 31/9, Popadics 10, Walker 12/3, SEALS 22/6, TÓTH N. 12/6. Cs: Latinovics 6, Farkas A., Török R. 5, Ferencz 3/3. Edző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–13. 17. p.: 43–39. 25. p.: 50–58. 35. p.: 73–83
Kipontozódott: Glenn (38. p.), Fodor K. (38. p.)
Stefan Timbus:
– A Körmend nagyon jó együttes, nagy kihívás volt játszani ellene. Akkor leszünk igazán jó csapat, ha játékosaim az éles szituációkban hidegebb fejjel döntenek.
Déri Csaba: – Tíz ponttal győztünk, mi irányítottuk a játékot, nagyobb is lehetett volna a különbség, ha nem választunk felelőtlen megoldásokat. A MAFC sok támadólepattanót gyűjtött. Örülök a MAFC-nevelésű Tóth Norbi jó játékának.