Férfi kosár NB I: sima szegedi siker a bronzcsata nyitányán

2021.05.15. 19:40
A szegedi James Dickey egyik kosara a szombati meccsen (Fotó: Délmagyarország/Kuklis István)
A Szeged hazai pályán fölényesen, 102–81-re legyőzte a DEAC-ot a férfi kosárlabda NB I bronzcsatájának szombat esti nyitányán. A párharc az egyik fél második győzelméig tart.

Az alsóház utolsó mérkőzésén a PVSK hazai pályán legyőzte a ZTE-t. Az már korábban eldőlt, hogy az élvonaltól a Jászberény búcsúzik.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
 A 3. HELYÉRT    , 1. MÉRKŐZÉS
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–DEAC  102– 81  (29–24, 31–11, 24–23, 18–23)
Szeged, 1000
   néző. V:    Kapitány, Ádám, Söjtöry
SZEGED:  GOVENS 19/6, BROWN 17/12, BOGNÁR K. 19/6, DZSELETOVICS 19/9, DICKEY  12.  Csere: Keller I., KERPEL-FRONIUS G. 8/6, Kerpel-Fronius B., Balogh Sz., Mayer  2, Polányi  3/3, Olasz   3.   Edző: Szrecsko Szekulovics
DEBRECEN:  Moody   2, Somogyi Á.  12/6, DRENOVAC 18, Hines 10/3,    Tóth Á.  11 .  Csere:    R. Moore      9/3,      Molnár M.  6,    Polyák 11/9, Molnár D., Kovács Á.   2. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 2. perc:  0–3.   5. p.: 15–8. 8. p.:    21–17. 14. p.: 42–30. 19. p.:  60–35. 23. p.: 66–40. 27. p.:    79–52. 33. p.:    89–65.  37. p.:    94–70
Kipontozódott:   Dickey (35. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:    1–0 a Szeged javára
Szrecsko Szekulovics:
  – Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy kellett: gyorsan ritmusba kerültünk, és különösen a második negyedben játszottunk ellenállhatatlanul. Köszönjük szurkolóink biztatását, szerdán Debrecenben szeretnénk lezárni a párharcot.
Kovács Adrián:    – Értékelhetetlen a teljesítményünk, és sajnos a hozzáállásunk is. Szomorú, ha egy sportolót nem motivál a bajnoki bronzérem megszerzése. Gondjainkon mielőbb úrrá kell lennünk, meg kell fordítanunk a párharcot.

A 9–14. HELYÉRT
PVSK-VEOLIA–ZALAKERÁMIA ZTE KK 103–93 (29–34, 26–16, 25–23, 23–20)
Pécs, 100
néző. V: Papp P., Goda, Minár
PÉCS: M. Lewis 10, RUJÁK A. 7/3, Dragasevics 8/6, BUDIMIR 12/12, BRKICS 29. Csere: FUNDERBURK 21, Carev 10/6, Krivacsevics 4, Rátvay 2. Edző: Dragan Alekszics
ZALAEGERSZEG: Simó, SIMON K. 20/3, Bonifert 8, Vuko 17, SZABÓ ZS. 30/9. Csere: ANTÓNI 16/12, Csuti, Büki, Makkos 2. Edző: Heinrich Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–10. 6. p.: 11–25. 13. p.: 38–37. 17. p.: 47–44. 23. p.: 64–54. 26. p.: 69–60. 33. p.: 87–77. 37. p.: 95–79
Dragan Alekszics:
– Fárasztó volt a playout, és csalódást okozott, hogy nem jutottunk a felsőházba, ez meg is látszott rajtunk, pedig a PVSK-nak a playoffban van a helye!
Heinrich Róbert: – Amíg bírtuk erővel az első negyedben, jól játszottunk. A másodikban átrobogott rajtunk a Pécs, elfogytunk, kevesen voltunk olyanok, akik bírják ezt a szintet.