Férfi kosár NB I: magabiztos szolnoki siker Kecskeméten

2021.01.13. 18:53
A Szolnok nyert Kecskeméten (Fotó: Bús Csaba/Petőfi Népe)
A Szolnoki Olaj 96–76-ra legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. A Pécs nagy hajrával, a 29–12-re megnyert utolsó negyed révén diadalmaskodott az Oroszlány ellen. A Falco a ZTE ellen aratott 82–70-es sikert.

A vendégek mind a négy játékrészben eredményesebbek voltak ellenfelüknél. Az Alba Fehérvár remekelt az első negyedben a Jászberény ellen, az etapban kidolgozott előnyét a végéig könnyedén tartani tudta, és 82–65-re diadalmaskodott.

A Jászberény sorozatban a 15. találkozóján kapott ki.

KOSÁRLABDA

FÉRFI NB I
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉTSZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 7696(13–23, 25–28, 18–23, 20–22)
Kecskemét, zárt kapuk mögött. V:Benczur, Lengyel, Török R.
KECSKEMÉT:C. Thomas9,Wittmann13/6,DJERASZIMOVICS13/6,Kucsera3,Karahodzsics6.Csere:Jaramaz12/6,Horti5,Lewis Ch., DRAMICSANIN15/9,Lukács D., Cserkó.Edző:Váradi Kornél
SZOLNOK:WARNER17/6,Kovács P.8/6,Rudner10/6,Szubotics5,Cakarun4.Csere:Taiwo5,BADZIM17/15,PONGÓ MÁTÉ11/3,Pallai2,Zsíros5/3,JUHOS12,Gilszki.Edző:Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–7.7. p.:7–18.13. p.:23–33.17. p.:33–44.23. p.:42–58.27. p.:47–65.33. p.:65–85,37. p.:73–90
Kipontozódott:Juhos (35. p.), Taiwo (40. p.)
Váradi Kornél:– Öt nap alatt játszottunk három mérkőzést, és a csapatom mind a három találkozón maximálisan odatette magát. A szolnokiak remek dobóformát fogtak ki és sokkal dinamikusabbak voltak, mint mi. Ellenfelünk a játék minden elemében jobb volt. Gyorsan kell regenerálódnunk és a jövőben ebből a mérkőzésből is tanulva jobban játszanunk!
Gasper Potocnik:– A játékosaim jó hozzáállással, végig koncentráltan kosárlabdáztak. Mindent megtettek, amit a meccs előtt megbeszéltünk, ennek köszönhetően jól tudtunk rotálni, ami ebben a sűrű menetben nagyon fontos volt. A kecskemétiek jó csapatot alkotnak, ám rajtuk jobban látszott a fáradtság.

ALBA FEHÉRVÁRJÁSZBERÉNYI KSE 8265(28–9, 15–19, 20–18, 19–19)
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V:Kapitány, Szilágyi, Horváth Cs.
FEHÉRVÁR:TURNER18/6,VOJVODA18/12,Lukács N.5,DAVIS21/12,Ahmad7/3.Csere:Omenaka4,Markovics, Takács Martin5,Csorvási4,Takács Milán, Kass, Awogbemi.Edző:Forray Gábor
JÁSZBERÉNY:KINNEY12,Füzi, BRBAKLICS17,X. WILLIAMS16/6,Primorac7/3.Csere:Frank4,Czirbus, Filipovics9.Edző:Patai Benjamin
Az eredmény alakulása. 3. perc:8–0.5. p.:12–4.8. p.:19–7.12. p.:32–12.15. p.:39–19.18. p.:40–22.22. p.:45–32.25. p.:48–34. 28. p.:57–42.32. p.:63–48.35. p:70–54.38. p.:72–62
Forray Gábor:– Az egyetlen pozitívum, hogy nyertünk, de ezt el is vártam. Nem közhely, hogy ezek a mérkőzések a legnehezebbek. Nem érheti szemrehányás a játékosokat az első negyedért, mert úgy kezdtük el a mérkőzést, ahogy azt megbeszéltük, hiszen tetemes előnyt építettünk ki. Azonban ezt követően azt gondoltuk, vége van a meccsnek, belealudtunk, elvesztettük a koncentrációnkat. Akartunk, mindenki tette a dolgát, de lassan, öregurasan... A védekezésünk nagyjából rendben volt, de tudunk ennél jobban is játszani támadásban, és azt ígérhetem, hogy szombaton harapósabban lépünk pályára.

Patai Benjamin:– Megérdemelten győzött a Fehérvár, már az első negyedben eldőlt a mérkőzés. Védekezésből felkészültünk, de ami az előző találkozókon bejött, az most nem sikerült, úgyhogy változtatnunk kellett, így meg tudtuk egy kicsit szorítani a házigazdákat. Aminek különösen örülök, hogy bár kollégám sok játékost becserélt, de a hazai kezdő ötösből négyen huszonöt perc felett játszottak, ez azt jelenti, komolyan vett minket az Alba.

PVSK-VEOLIAOSE LIONS 8985(23–25, 14–25, 23–23, 29–12)
Pécs, zárt kapuk mögött. V:Papp P., Nagy V., Nyilas
PVSK:RUJÁK A.7/3,M. Lewis11,Dragasevics3/3,BUDIMIR16/12,Meleg2.Csere:Carev5/3,BRKICS21,FUNDERBURK24/3.Edző.Dragan Alekszics
OROSZLÁNY:Abell11/6,C. Anderson8,Bíró O.10,BAILEY17/3,Anda.Csere:KUCSORA11/3,Morgan11,ILLÉS14/12,Mucza3/3.Edző:Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc:7–7.6. p.:10–15.13. p.:25–31.17. p.:31–42.23. p.:39–56.26. p.:48–64.33. p.:70–76.37. p.:81–80
Kipontozódott.Bailey (36. p.)
Dragan Alekszics:– Az első negyed puha védekezése hasonló támadást hozott. A másodikban még jobban ellépett az Oroszlány, de a harmadikban végre egyensúlyba kerültünk és a záró felvonásban előreléptünk, a védekezésünk mellett a támadásaink is ültek.
Sebastian Krasovec:– Három negyeden keresztül kontrolláltuk a mérkőzést, de utána faultproblémáink adódtak. Máshogy kellett rotálnom, elvesztettük a ritmust, ráadásul minden szituációból jobban jöttek ki a pécsiek, és egy-egyben is rendre megvertek minket.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELYZALAKERÁMIA ZTE KK 8270(24–20, 22–8, 22–21, 14–21)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V:Földházi, Minár, Boros T.
FALCO:VÁRADI4,Dancsecs3/3,Benke7,BRUINSMA15/9,Lake7.Csere:Barac12,KELLER Á.13,PERL15/2,Kovács B.6/6.Edző:Gasper Okorn
ZTE:DUREN23/12,Bonifert4/3,Delas7/3,Vuko10/6,GLENN14.Csere:Szabó Zs.8/3,Donaldson, Völgyi2,Simon K.2,Plézer.Edző:Luca Bechi
Az eredmény alakulása. 3. perc:7–8.5. p.:7–12.8. p.:20–14.13. p.:30–20.16. p.:37–21.20. p.:46–28.22. p.:55–31.26. p.:60–40.30. p.:68–49.34. p.:74–57.38. p.:74–66
Kipontozódott:Glenn (40. p.)
Gasper Okorn:– Elégedett vagyok az eredménnyel, a mutatott játékkal. Az első három negyedben kifogástalanul játszottunk, a negyedik etap viszont kaotikusra sikeredett, amiből a ZTE jött ki jobban, de a meccs nagy részét kontrolláltuk, megérdemelten nyertünk. Értékes győzelmet arattunk, mert zsúfolt és mozgalmas időszak van mögöttünk – és megtettük az első lépéseket, hogy Kellert beépítsük a csapatba.
Luca Bechi:– A második félidőben megmutattunk, hogy itt vagyunk, hogy harcolunk, hogy bármekkora hátrányban is vagyunk, nem adjuk fel. Erre a játékra, hozzáállásra lehet építeni a jövőben. Persze nem vagyok elégedett az eredménnyel, hiszen kikaptunk, mind védekezésben, mind támadásban kell javulnunk, de amit kértem, azt a fiúk megpróbálták megvalósítani a pályán. Jó úton járunk, lépésről lépésre fogunk fejlődni.