Férfi kosár NB I: hosszabbítás után nyert a KTE-Duna Aszfalt

2020.10.02. 20:03
A férfi kosárlabda NB I 2020–2021-es idényének első mérkőzésén a KTE-Duna Aszfalt fogadta saját otthonában a Kaposvárt, és hosszabbítás után győzött 97–90-re. A hazaiak négypontos hátrányban voltak három negyedet követően, de a negyedik játékrészben és a hosszabbításban összesen 11 ponttal bizonyultak jobbnak a somogyiaknál.
Thomas Cleveland (fehérben) 18 pontot szórt a Kaposvárnak (Fotó: Dömötör Csaba) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 97–90 (22–16, 20–27, 21–24, 21–17, 13–6) – h. u.
Kecskemét, 500
néző. V: Papp P., Minár, Pozsonyi
KECSKEMÉT: Lewis 2, THOMAS 18/3, DJERASZIMOVICS 17/3, DRAMICSANIN 22/15, Karahodzsics 10. Csere: Horti 12, Kucsera 4, Wittmann 10/3, Pesakovics 2. Edző: Váradi Kornél
KAPOSVÁR: M. CURRY 24/12, Krnjajszki 12/3, Szinovec 5/3, RIVERS 32/15, HENDLEIN 15/3. Csere: Bogdán B. 2, Baki, Hock, Veilandics. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 7. p.: 12–10. 13. p.: 30–28. 17. p.: 36–38. 23. p.: 50–48. 27. p.: 57–62. 33. p.: 65–74. 37. p.: 73–79. 42. p.: 87–84
Kipontozódott: Baki (32. p.), Karahodzsics (41. p.), Szinovec (45. p.)
Váradi Kornél: – Az első bajnoki mindig nehéz, ez meg is látszott a játékunkon. Keményen harcoltunk, nagyon örülök a győzelemnek. Jó csapat a Kaposvár, tele rutinos játékosokkal. A meccs végére a védekezésünk agresszívebb lett, és fel tudtunk zárkózni, majd a hosszabbításban kicsikartuk a győzelmet.
Fekete Ádám: – A rendes játékidő végjátékában könnyű helyzetekben hibáztunk, és a Kecskemét felzárkózott. A hazai együttes a lepattanózásban fölénk nőtt, valamint az összeszokottság, a rutin is mellette szólt.