Férfi kosár NB I: nyert a Szolnok, a Falco óriási verést kapott

2016.02.13. 20:58
A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a címvédő Szolnok hatpontos győzelmet (75–69) aratott a MAFC vendégeként, míg az Atomerőmű az utolsó negyedben fordított Körmenden. A Falco mindössze 49 pontot dobott, és súlyos vereséget szenvedett Zalaegerszegen.

Jól kezdett a MAFC, szokásához híven lerohanta az ellenfelet. A szolnokiakon látszott a hétközi kupameccs és ezt kihasználták a hazaiak. Mark Smith jól irányította csapatát, aminek köszönhetően a házigazda végig egyenrangú ellenfélnek bizonyult a rutinosabb Szolnok ellen. A találkozó fordulópontját Milos Boriszov triplái jelentették. Ha nehezen is, de a Szolnok behúzta a piros-fekete derbit.MAFC, szokásához híven lerohanta az ellenfelet. A szolnokiakon látszott a hétközi kupameccs és ezt kihasználták a hazaiak. Mark Smith jól irányította csapatát, aminek köszönhetően a házigazda végig egyenrangú ellenfélnek bizonyult a rutinosabb Szolnok ellen. A találkozó fordulópontját Milos Boriszov triplái jelentették. Ha nehezen is, de a Szolnok behúzta a piros-fekete derbit.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ
MARSO-NYÍREGYHÁZA–NATURTEX-SZTE-SZEDÁK 75–70 (14–16, 22–12, 23–25, 16–17)
Nyíregyháza, 400
néző. V: Benczur T., Pozsonyi, Balogh Gy.
NYÍREGYHÁZA: Bus I., Kósa T. 4/3, UNRUH 21/15, Miller 12, KRSZTANOVICS 25. Csere: NAGY K. 4, SAVIC 9, Molnár M., Lajsz. Szakmai igazgató: Sitku Ernő
SZEGED: Tucker 25/9, Armelin 9/3, MOLNÁR A. 16/6, CSIRICS 12/6, Vette 8. Csere: Kiss Zs., Moravcsik, Juhos. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 1. perc: 2–0. 6. p.: 2–11. 10. p.: 14–12. 11. p.: 14–18. 16. p.: 32–18. 23. p.: 36–32. 25. p.: 45–34. 29. p.: 56–51. 31. p.: 59–55. 34. p.: 70–55. 38. p.: 72–65
Sitku Ernő:
– Voltak hibáink most is, de nagy akarattal mindig kijavítottuk azokat. Brane Savic sportemberként jelesre vizsgázott, visszakerült a csapatba, és nagyban hozzájárult a győzelemhez. Kellett a jó védekezés és az is, hogy nem pánikoltunk be az elején, amikor a Szeged vezetett.
Nikola Lazics: – A rossz szériában lévő csapatok számára nagyon fontos volt ez a mérkőzés. Jobb volt a Nyíregyháza, teljesen megérdemelten győzött. Rengeteg hibával játszottunk, huszonhét eladott labdával nem lehet meccset nyerni.

MAFC–SZOLNOKI OLAJ KK 69–75 (21–19, 15–18, 22–25, 11–13)
Gabányi-sportcsarnok, 900
néző. V: Papp P., Balog Gy., Tőzsér
MAFC: SMITH 21/3, Misek 10/3, Mócsán 5/3, KOVÁCS ÁDÁM 13/3, Sihota 19/9. CSERE: Johnson 1, Debreceni, Tursics. Edző: Garai Péter
SZOLNOK: WITTMANN 10/6, Kovács P., VOJVODA 18/9, Milosevics 11, Gregory. CSERE: KELLER 8, BORISZOV 19/9, Jones 9. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 7. p.: 16–12. 13. p.: 26–24. 18. p.: 33–35. 23. p.: 43–42. 27. p.: 52–56. 33. p.: 60–65. 38. p.: 64–72
Kipontozódott: Kovács Ádám (39. p.), Milosevics (40. p)
Garai Péter:
– A meccs elején elkaptunk egy ritmust, elhittük, hogy lehet keresnivalónk. Sokat játszottunk alacsony szerkezetben, ami volt, hogy megzavarta az ellenfelet, de a Szolnok kispadja nagyon hosszú, mi pedig a végére elfáradtunk, nem estek be a tiszta helyzetekből elengedett dobásaink. Örülök, hogy Budapest kosárlabdát szerető közönsége láthatott egy nemzetközi szinten is sikeres csapatot, amelyhez sikerült felnőnünk, s ezen az úton megyünk tovább. Gratulálok a Szolnoknak a győzelemhez.
Pór Péter: – Rossz ritmusban kezdtük a meccset, ám egy időkéréssel sikerült rendezni a sorokat. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, de egy pillanatra sem dőlhettünk hátra, mert a remekül felkészített MAFC minden kis hibánkat kihasználva végig ott lihegett a nyakunkon. Gratulálok ellenfelünknek, sok csapatnak lesznek még nehézségei a MAFC pályáján.

EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 63–66 (10–13, 17–11, 19–19, 17–23)
Körmend, 1900
néző. V: Cziffra Cs., Török R., Söjtöry T.
KÖRMEND: PETTY 17/3, McKENNEY 16/6, Channels 9, Dickerson 2, Duinker 5/3. Csere: Ferencz 5/3, Tóth N. 7/3, Lakosa 2. Edző: Teo Cizmic
ATOMERŐMŰ: KOVÁCS Á. 10/6, ROBINSON 17/9, BARNIES 9/3, EILINGSFELD 9/3, Tóth Á. 2. Csere: Watkins 2, Dunn 7/3, Medve 2, Will 8/6. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–7. 8. p.: 10–7. 13. p.: 15–15. 17. p.: 25–17. 23. p.: 29–34. 27.p.: 44–38. 34. p.: 50–52. 38. p.: 58–60
Teo Cizmic:
– Mind fizikailag, mind mentálisan nagyon megerőltető mérkőzést játszottunk, sajnos támadásban ma gyengén teljesítettünk. Hazai pályán ez nem elfogadható, éppúgy, mint a 16 eladott labda. A végjátékban a paksiak hárompontosai bementek, ez megpecsételte a sorsunkat.
Schmidt Béla: – Nagy taktikai és fizikai csata folyt a pályán, a Körmend nagyszerűen védekezett, s nekünk is sikerült felnőni a feladathoz. Mindét csapat kimerítette a taktikai repertoárját. A végén higgadtabbak maradtunk, ezért sikerült megnyernünk a meccset.

KTE-DUNA ASZFALT–SOPRON KC 83–72 (15–16, 32–26, 17–13, 19–17)
Kecskemét, 700
néző. V: Kapitány, Frányó, Sallai
KTE: Harris 11/9, Pongó Martin 2, DJERASZIMOVICS 18/3, IVOSEV 16, KARAHODZSICS 20. Cs: Hegedűs G., Mészáros M. 7, Pongó Máté 9/9, Jakab P. Edző: Borisz Maljkovics
SOPRON: LAROCHE 18/9, Tiggs 13, Rancsics 8/6, Dénes G. 3, TÓTH G. 26/3. Cs: Molnár M., Ruják A. 4, Takács N. Edző: Sabáli Balázs
Kipontozódott: Mészáros M. (37. p.)
Borisz Maljkovics:
– Mindkét fél nagyszerűen küzdött. A cserejátékosaink jó teljesítményt nyújtottak. A meccs egyik fontos pillanatában sokat ért Pongó Máté triplája. A második félidőben jól használtuk ki a büntetődobási lehetőségeinket.
Sabáli Balázs: – A Kecskemét kihasználta a hibáinkat, könnyű kosarakat kaptunk, a támadójátékunkon javítanunk kell. Tóth Gergely nagyon jól játszott, két magas embert kellett volna pályára küldenem az első perctől kezdve. Ez az én hibám, de utólag könnyű okosnak lenni.

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–JP-TOP COP JÁSZBERÉNY 110–89 (27–22, 29–22, 37–13, 17–32)
Székesfehérvár, 1500
néző. V: Győrffy, Gál J., Rácz
FEHÉRVÁR: CHERY 15/9, Supola 5/3, MYLES 19/9, SPURLOCK 19/9, LÓRÁNT 17/3. Cs: PEARSON 14, Csorvási 6, Simon B. 3, MARKOVICS 12, Filipovics, Tóth P. Edző: Dzunics Braniszlav
JÁSZBERÉNY: Cohn 14/3, Horváth Á. 10/6, SOÓS 13/9, Dramicsanyin 6, SHERMAN 21. Cs: CAFFEY 25/12, Cseh, Blaskovits, Szögi. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 5. p.: 10–8. 8. p.: 18–17. 12. p.: 30–24. 15. p.: 35–32. 18. p.: 50–39. 22. p.: 63–44. 25. p.: 79–48. 28. p.: 83–52. 32. p.: 96–63. 35. p: 100–72. 38. p.: 106–84
Dzunics Braniszlav:
– Jól játszottunk, minden elismerésem a fiúké. Nagyon jó volt a hozzáállásunk, örülök, hogy sikerült huszonnégy gólpasszt adnunk és harminchat lepattanót gyűjtenünk. A lepattanózásban látszott a legjobban, hogy játékosaim igazán odatették magukat. Az utolsó negyed nem bosszantott, addigra már eldőlt a meccs.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon jó volt az Alba, minőségi játékot nyújtott. Mi nem vagyunk ilyen erősek, még nem tudunk ilyen erős iramban kosárlabdázni negyven percig. A negyedik negyedben a zónával kicsit megállítottuk ellenfelünket, de nem tudtunk mindkét oldalon egyszerre jól teljesíteni.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–FALCO KC 84–49 (28–15, 23–14, 23–8, 10–12)
Zalaegerszeg, 2700
néző. V: Földházi T., Jakab L., Praksch
ZTE: KINNEY 11/6, GOVENS 22/9, Mohácsi 9/3, KERPEl-FRONIUS 15/3, PANTELICS 5. Cs: GÁSPÁR 11/9, Velkey 6/6, Czinger, Fekete, Kis R. 3/3, Olasz 2. Edző: Bencze Tamás
FALCO: Rundles 8, Butorac 2, VÁRADI 12/3, Csomagics 4, Hallik 9/6. Cs: Rakics 2, Bognár 4, Hódi 6/6, Durázi, Bagó 2, Kovács B. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása. 1. perc: 6–0. 3. p.: 11–0. 4. p.: 15–3. 8. p.: 26–10. 12. p.: 36–17. 15. p.: 41–17. 17. p.: 45–17. 23. p.: 60–29. 25. p.: 61–31. 28. p.: 64–35. 33. p.: 74–40. 34. p.: 76–44. 37. p.: 76–47
Kiállítva: Hallik (17. p.)
Bencze Tamás:
– Nagyon örülök, mert sokkal nehezebb találkozóra számítottunk. Az ellenfél sérülés miatt alacsonyabb szerkezettel érkezett, erre jól reagáltunk. Jól védekeztünk, ez megadta támadásaink ritmusát is.
Kálmán László: – A hozzáállásbeli különbség döntött, főleg az első negyedben. Olyan elemeket erőltettünk, amelyek rendre sikertelenek voltak. Hallik fegyelmezetlensége tovább rontott a helyzetünkön. A ZTE ránk erőltette az akaratát, sajnos nekünk nem volt igazi vezéregyéniségünk. Meglátjuk, mit hoz a jövő, biztos lesz változás a klubnál...