Férfi kosár NB I: a PVSK elkapta a listavezetőt

2014.01.25. 20:07
A Fehérvár szoros küzdelemben győzött a Jászberény otthonában (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 18. fordulójában folytatta győzelmi sorozatát a Körmend, a PVSK legyőzte a listavezető Atomerőműt. Hosszabbításban győzött a Kaposvár, a Nyíregyháza megadásra késztette a Zalaegerszeget.

A Nyíregyháza–ZTE mérkőzést kiegyensúlyozottabb támadójátékával, izgalmas hajrában nyerte meg a hazai csapat: míg a szabolcsiaknál hatan is tíz pont fölé jutottak, a Zalaegerszegben a Safford, Boston, Plumb trió kevés segítséget kapott. A hajrában Gerald Boston büntetőivel még négy pontra felzárkózott a ZTE, de ennél tovább nem jutott.

A Körmend–KTE mérkőzés vészes pontszegénységbe fulladt (úgy is lehet mondani, a védekezés dominált), aztán 55–54 után már csak a vasiak maradtak a porondon. A Körmend egy 11–1-es rohammal elhúzott, és el-Amin vezérletével megnyerte a mérkőzést. A körmendiek szenzációs formában kosárlabdáznak, egymás után nyolcadik győzelmüket aratták.

A PVSK az első percek után magához ragadta az irányítást az Atomerőmű ellen, és a paksiak végig az üldöző szerepébe kényszerültek. A különbség tíz pont körül „beállt", az Atomerőmű képtelen volt közelebb kerülni, majd egy rossz széria után 75–55-nél húszpontos hátrányban találta magát – ezzel el is dőlt a meccs. A listavezető paksiak a hajrára tízen belülre jöttek és vészesen közelítettek, de a Pécs egy keveset meg tudott tartani a fórból – Anthony Nelson kosarával 87–81-nél eldőlt a meccs.

A Kaposvár és az SZTE-Szedeák mérkőzésén a szoros nyitány után elhúzott a házigazda, Hrvoje Puljko duplája után tíz pont fölé növelte az előnyét. A vendégek szívós munkával azonban visszakapaszkodtak, Branko Jereminov és Horváth Ákos vezérletével fordítottak, és nem sokkal a vége előtt már négy ponttal vezettek! 82–82-nél aztán előbb Horváth Ákos, majd Csorvási triplakísérlete tévesztett célt, maradt a döntetlen, jöhetett a hosszabbítás. A ráadás dobópárbaját a Kaposvár bírta jobban, és végül három ponttal győzött, az együtt 61 pontig jutó Horváth Ákos, Csorvási Milán duó bánatára.

Az Alba Fehérvár kiélezett végjátékot nyert meg Jászberényben: Alekszandar Vlahovics kosara után még 62–65 volt csak, ám a fehérváriak időkérését követően a hazaiak elrontották dobásaikat, Braydon Hobbs és Somogyi Gergely pedig megőrizte hidegvérét és pontosan büntetőzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ

EGIS KÖRMENDKTE-DUNA ASZFALT 66–57 (17–18, 18–17, 14–10, 17–12)
Körmend, 1700 néző. V: Győrffy, Benczur, Boros
KÖRMEND: WISSEH 15/6, EL-AMIN 25/9, Ferencz 4/3, Sömenek, RAKOCSEVICS 15. Csere: Grebenár 1, Sonyák, Kutasi, Farkas 4, Kusnyer 2. Edző: Hencsey Tamás
KTE: Pongó Máté 2, Pongó Martin, Djeraszimovics 4, JOVANOVICS 17/3, Karahodzsics 13. Csere: Bencze, WITTMANN 12/9, Hegedűs 1, Mészáros 7/3, Kuntics 1, Stefanovics. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-8. 7. p.: 16-11. 12. p.: 19-22. 14. p.: 28-22. 22. p.: 35-39. 26. p.: 40-40. 32. p.: 55-47. 38. p.: 63-55
Kipontozódott: Grebenár (37. p.), Pongó Máté (38. p.)
Hencsey Tamás: – Amint várni lehetett, kemény, harcos mérkőzést játszottunk, kevés ponttal, hiszen remekül védekező ellenfelünk volt. Ezúttal azonban a mi védekezésünk döntött, a második félidőben csak huszonkét pontot kaptunk, és a büntetőcsatát is megnyertük.
Sztojan Ivkovics: – Jó meccset játszottunk, de tizenkét kihagyott büntető sok! A játékunk megvan, ugyanúgy, mint az alázat, de valami, talán a rutin még hiányzik, tiszta dobások is többször kimaradtak!

KAPOSVÁRI KKNATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 97–94 (23–18, 21–18, 24–20, 14–26, 15–12)
Kaposvár, 900
néző. V: Cziffra, Makovsky, Jurák
KAPOSVÁR: HINNANT 19/9, Fodor M. 9/3, PULJKO 19/15, HENDLEIN 18, CHISM 16. Csere: Horváth M. 2, Drahos 2, Jancsikin 5/3, Benke 4, Kovács S. 3. Edző: Fekete Ádám
SZTE-SZEDEÁK: JEREMINOV 11/3, HORVÁTH Á. 30/9, Kiss Zs. 8/6, Csorvási L. 6/3, CSORVÁSI M. 31. Csere: Vida, Molnár B., Varga Z. 8/6. Másodedző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7. p.: 13–18. 13. p.: 29–19. 17. p.: 37–28. 23. p.: 49–41. 27. p.: 62–50. 33. p.: 73–61. 38. p.: 75–79. 43. p.: 88–84
Kipontozódott: Csorvási M. (44. p.)
Kiállítva: Chism (44. p.)
Fekete Ádám: – Gyengécskén játszottunk, sok tanulsággal szolgált a mérkőzés, és idejében jött ez a pofon az egyénieskedésre épülő játékunk közepette.
Simándi Árpád: – Emelt fővel mehetünk haza, két légiósunk távollétében is győzelmi esélyünk volt. A végén a szerencsésebb csapat nyert.

MARSO­NYÍREGYHÁZA KKZALAKERÁMIA-ZTE KK 85–79 (19–14, 18–19, 23–28, 25–18)
Nyíregyháza, 600
néző. V: Vígh, Pozsonyi, Gál J.
NYÍREGYHÁZA: POLYÁK 13/6, DOYNE 18/6, Mohácsi 10/6, Hall 12/3, POSCIC 20. Csere: WALKER 12/3, Molnár M., Cseh. Edző: Sitku Ernő
ZTE: BOSTON 15/3, Gáspár 6/6, Plumb 11, SAFFORD 30/3, Lekli 2. Csere: Velkey 6/3, Koma 4, Kámán 5/3, Kertész D. Edző: Raúl Jiménez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–4. 9. p.: 18–10. 12. p.: 19–21. 16. p.: 28–21. 22. p.: 41–35. 23. p.: 43–41. 24. p.: 48–41. 25. p.: 48–50. 27. p.: 55–52. 30. p.: 55–59. 35. p.: 72–63. 38. p.: 77–73. 40. p.: 81–75
Kipontozódott: Gáspár (39. p.)
Sitku Ernő: – A Zalaegerszeg jól felkészített csapat, és az új edző érkezése miatt nem nagyon tudtunk felkészülni a támadójátékából. Ezért is értékes ez a győzelem, és nagyon örülök annak, hogy hat játékosunk tudott tíz pont feletti teljesítményt nyújtani, bizonyítva azt, hogy igazán tudunk egymásért is küzdeni.
Raúl Jiménez: – Korán faultproblémába keveredtünk, ettől függetlenül végig nyílt meccset játszottunk a kiváló Nyíregyházával. Az döntött, hogy a végén a hazai csapatnak voltak extra dobásai, amiket Will Walker, illetve Derek Hall mutatott be. Megint kiderült, hogy sok munkára van még szükségünk.

PVSK PANNONPOWERATOMERŐMŰ SE 87–83 (27–21, 18–15, 27–19, 15–28)
Pécs, 1000
néző. V: Pálla, Szabó G., Németh Cs.
PVSK: NELSON 16/3, Csabay 13/9, KOVÁCS P. 17/6, BUDIMIR 16/9, Sarlija 9. Csere: Bödör, Nagy K. 6, Halász Á. 5, Bíró O. 5/3. Edző: Csirke Ferenc
ASE: KOVÁCS Á. 14/6, MCGRUDER 24/6, Körtélyesi 2, Szabó Zs. 7/3, Tóth Á. 11. Csere: Illés M., Kerpel-Frónius 7/3, Eilingsfeld 10/3, Jones 8, Antóni. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–6. 8. p.: 19–17. 13. p.: 34–26. 16. p.: 41–31. 23. p.: 52–40. 27. p.: 65–50. 34. p.: 79–66. 38. p.: 81–74
Csirke Ferenc: – Az utolsó öt percet leszámítva, nagyon jól játszottunk, és a Paks fölé nőttünk. Igazi csapat voltunk, úgy érzem, ezzel a győzelemmel megmaradt a playoffesélyünk.
Dzunics Braniszlav: – Igazságos eredmény született, az ellenfelünk az elejétől kezdve jobban játszott támadásban, védekezésben egyaránt.

FORTRESS JÁSZBERÉNYALBA FEHÉRVÁR 62–69 (12–17, 17–13, 18–23, 15–16)
Jászberény, 900
néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Sallai
JÁSZBERÉNY: VLAHOVICS 18/6, Savic, Soós 6, DRAMICSANIN 14/6, Djukics 2. Csere: Mladenovics 6/6, Markovics 8, Lázár 4, Horti 4, Szögi. Megbízott edző: Halmai Gábor
ALBA FEHÉRVÁR: Hobbs 11/9, SUPOLA 12, Juhos, TÓTH N. 15/3, Timkó. Csere: Tóth P., SOMOGYI 16, Moore 8/6, Blaskovits 7/3, Olah, Szanati. Vezetőedző: Carlos Frade
Az eredmény alakulása. 3. perc.: 5–5. 5. p: 10–7. 8. p.: 10–17. 12. p.: 14–22. 15. p.: 17–26. 17. p.: 23–26. 20. p.: 27–30. 25. p.: 31–42. 27. p.: 38–47. 33. p.: 54–53. 35. p.: 58–58. 37. p.: 58–63
Halmai Gábor: – Kétszer adtunk nagy előnyt az Albának, és ezt nem bírtuk el. A védekezésünk rendben volt, a gyenge távoli dobásaink miatt nem nyertünk, és azért, mert amikor lehetőségünk lett volna fordítani, mindig hibáztunk. Eladtunk egy labdát, vagy éppen kihagytunk egy tiszta dobóhelyzetet. Jobb volt ezúttal az ellenfél, de nagyon kicsi hiányzott ahhoz, hogy győzzünk.
Carlos Frade: – Végig koncentráltunk, nem úgy, mint a legutóbbi mérkőzésünkön, ezért tudtunk nyerni. A Jászberény jó csapat, nagyszerű játékosokkal, ezért minden pillanatban figyelnünk kellett. Védekezésben és támadásban is számíthattam mindenkire, ez a jövő szempontjából nagyszerű. Kezdünk csapattá válni, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez.