Férfi kosár NB I: a Falco 18 ponttal megverte az Olajt

2017.12.15. 21:32
Váradi Benedek (középen) 15 ponttal terhelte meg a Szolnok kosarát (Fotó: Unger Tamás)
A Falco hazai pályán 95–77-re megverte a Szolnokot a férfi kosárlabda NB I 11. fordulójának rangadóján. A szombathelyiek a nagyszünetben még csak négy ponttal vezettek, a második félidőben azonban lerázták a vendégeket.

A Falco és az Olaj a FIBA Európa-kupában ugyanabba a csoportba került, így a felek ebben a szezonban már a pénteki bajnoki előtt is találkoztak – egyszer Szombathelyen, aztán Szolnokon. Az első összecsapást 84–74-re megnyerték a vasiak a Savaria Arénában, mégpedig úgy, hogy sokáig a vendégek vezettek, és az utolsó negyed döntetlenről indult. A tiszaligeti „visszavágó" viszont az Olajnak sikerült jobban, a különbség ezúttal is 10 pont volt (89–79).

A szombathelyi bajnoki mérkőzés az első negyed után döntetlenre állt (27–27), míg a nagyszünetben a hazaiak négy ponttal vezettek (50–46). A harmadik játékrészt a Falco egy 13–4-es sorozattal kezdte, ezzel elhúzott 63–50-re. A Szolnok ezt követően próbált kapaszkodni, egyszer fel is jött öt pontra (69–64), de ennél közelebb férkőzni nem tudott a házigazdához. A negyedik negyedben megnyílt az olló a két csapat között, az utolsó tíz percet a Falco 17–7-re nyerte, így végül fölényes, 18 pontos győzelmet aratott (95–77). A hazaiaknál Darrin Govens 21, az Olajnál Kendrick Perry 20 pontig jutott.

A szombathelyiek 8–3-mal a tabella harmadik helyén állnak, az Olaj 9–2-vel második.

A játéknap másik mérkőzésén a DEAC meglepetésre „elkapta” a PVSK-t (83–73).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 11. FORDULÓ
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 95–77 (27–27, 23–19, 28–24, 17–7)
Szombathely, 2700
néző. V: Benczur, Farkas, Frányó
SZOMBATHELY: GOVENS 21/9, PERL 16/3, VÁRADI 15/9, Pusztahvar 11/6, Zsigeranovics 2. Csere: TÓTH N. 19, Boriszov, Norfleet 9/3, Durázi 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: Perry 20, VOJVODA 17/9, FORD 14/9, Milosevics 9, Andric 2. Csere: Tóth Á. 11, Kovács P., Phillipp 4. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc:
2–4. 4. p.: 8–4. 8. p.: 18–21. 11. p.: 30–27. 16. p.: 39–40. 20. p.: 47–46. 22. p.: 57–47. 24. p.: 63–50. 26. p.: 63–57. 31. p.: 78–72. 35. p.: 90–74
Kipontozódott:
Andric (34. p.)
Kiállítva: Andric (34. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Nagyon fontos és nagyon nehéz meccset nyertük meg – szerintem megérdemelten. Végig kontrolláltuk a mérkőzést. A védekezésünk rendben volt, a harmadik negyedtől pedig a támadásaink is gördülékenyebbé, pontosabbá váltak. Gratulálok a fiatal Durázi Krisztofernek, aki jól oldotta meg a feladatát, sokat segített a rotációban. És persze kellett a közönségünk támogatása is. Együtt vagyunk, megyünk tovább!
Dragan Alekszics: – Betegségek nehezítették a dolgunkat, de ellenfelünk az egész meccsen agresszívabban, jobban játszott. Elvesztettük például a lepattanócsatát. Nem akarok foglalkozni a bírókkal, fújtak ahogyan fújtak, de nagyon rosszul viszonyultunk a számunkra kedvezőtlen döntésekhez – nem vagyunk mi ilyen csapat, hogy lehetőséget adjunk technikai hibákra, sportszerűtlen faultokra, kiállításokra. Éppen ezért még egyszer mondom, a Falco megérdemelten nyert!

DEAC–PVSK-VEOLIA 83–73 (19–16, 23–22, 23–16, 18–19)
Debrecen, 1200
néző. V: Pálla Z., Hervay T., Kulcsár T.
DEAC: Jones 16/6, Molnár 4, LILOV 18/12, FARKAS 13/9, ARMWOOD 18. Csere: Velkey 5/3, BOGNÁR 9, Kozák. Edző: Berényi Sándor
PVSK-VEOLIA: Durham 3/3, Supola 11/6, Demeter 2, BUDIMIR 19/6, Sarlija 6. Csere: DUKICS 11/6, Simon K.5/3, Antóni, Harazin 1, BÍRÓ 15/15. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 8. p.: 18–9. 12. p.: 19–19. 15. p.: 30–23. 19. p.: 42–36. 22. p.: 42–46. 28. p.: 65–52. 35. p.: 72–64. 38. p.: 79–70
Kipontozódott: Dukics (37. p.)
Berényi Sándor:
– Nagyon akartuk ezt a győzelmet, boldogok vagyunk, hogy összejött. A siker kulcsa a szervezett védekezésben rejlett, erre egész héten készültünk. Minimalizáltuk ellenfelünk irányítójának pontjait, és távolról is betaláltunk. Úgy gondolom, kellőképpen kiszolgáltuk közönségünket.
Csirke Ferenc: – Fölösleges nyomásnak voltunk kitéve azáltal, hogy mi lettünk kikiáltva favoritnak. A statisztikai adatokban is minimális volt a csapatok közötti különbség, csak a kétpontosok értékesítésében múlt felül bennünket a DEAC. A harmadik negyedben úgy tűnt, sikerülhet magunk javára fordítani a mérkőzést, de egyénieskedni kezdtünk, így pedig nem lehet meccset nyerni.

1. Egis Körmend 9 8 1 768–672 0.944
2. Szolnoki Olaj KK 11 9 2 905–807 0.909
3. Falco-Vulcano Szombathely 11 8 3 994–851 0.864
4. Alba Fehérvár 10 6 4 763–736 0.800
5. Pécsi VSK-VEOLIA 11 6 5 856–886 0.773
6. DEAC 11 6 5 837–893 0.773
7. Naturtex-SZTE-Szedeák 10 5 5 754–717 0.750
8. Atomerőmű SE 10 5 5 774–780 0.750