Férfi kosár NB I: 111 pontig meg sem állt a menetelő ZTE

K. Zs.K. Zs.
2020.02.08. 20:02
Dirk Williams (labdával) 30 pontig jutott a zalaegerszegi csapatban (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)
A listavezető Falco az Alba Fehérvár magabiztos hazai legyőzésével (89–63) feledtette múlt heti oroszlányi kisiklását a férfi kosárlabda NB I 19. fordulójának szombati játéknapján. Az utolsó negyedben remek játékot nyújtó OSE Lions ezúttal a Sopront gyűrte le (91–75), míg a zsinórban a negyedik sikerére hajtó ZTE már az első félidőben megelőlegezte sokpontos győzelmét – végül 111 pontig meg sem állt a kisebb hullámvölgyben lévő Atomerőmű ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 111–85 (34–20, 25–17, 23–24, 29–24)
Zalaegerszeg, 1800
néző. V: Papp P., Tőzsér, Goda
ZALAEGERSZEG: Simon K. 2, JOHNSON 19/9, WILLIAMS 30/18, Djurics 9/3, Agafonov 6. Csere: SZABÓ ZS. 17/9, BIBBINS 21/9, Gulyás, Bagó 7, Doktor. Edző: Ante Nazor
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 4/3, FAUST 18/6, Coleman 18, Putney 7/3, LÓRÁNT 22/6. Csere: Kis 6/3, Velkey, Jackson 7, Valerio-Bodon, Szalai 3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–5. 7. p.: 27–18. 13. p.: 41–20. 16. p.: 47–22. 18. p.: 52–29. 22. p.: 64–41. 28. p.: 77–55. 32. p.: 87–63. 35. p.: 89–69. 37. p.: 95–76
Ante Nazor:
– Az előző négy mérkőzésen a csapat harcosan és dinamikusan játszott, aminek ez a remek győzelem lett a végső eredménye. Láttam hibákat, amelyeket a szünetben megpróbáltunk kijavítani. Elismerés a játékosoknak, szurkolóknak, ez közös sikerünk volt.
Dzunics Braniszlav: – A hazaiak a játék minden elemében felülmúlták csapatomat. Hiába próbáltunk ritmust váltani, a jól védekező és remekül támadó ZTE ellen most nem volt ellenszerünk.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ALBA FEHÉRVÁR 89–63 (21–13, 21–14, 24–20, 23–16)
Szombathely, 2890
néző. V: Benczur T., Ádám J., Söjtöry T.
FALCO: Váradi 7/3, CURRY 12/6, Benke 5/3, D. WASHINGTON 11/3, Reddic 9. Csere: HOOKER 10/3, Perl 9/3, FILIPOVITY 13/3, LAKE 12, Krivacsevics 1. Edző: Gasper Okorn
ALBA: LJUBICSICS 13/6, Guyton 3, MARKOVICS 15/3, McDuffie 9, Csorvási 6. Csere: Govens 2, Molnár M. 6, Csupkovics 9/3, Lukács, Keller I. Edző: Arik Shivek
Gasper Okorn:
– Fontos győzelmet arattunk egy erős csapat ellen. Az Alba kiválóan támadó együttes, mégis sikerült 63 ponton tartanunk. Guyton és Govens személyében ellenfelünk két kulcsemberét remekül kapcsoltuk ki a játékból. Elégedett vagyok az eredménnyel, a teljesítményünkkel, de főleg a védekezésünkkel – megérdemelten nyertünk. Most kicsit szusszanunk, jól jön a bajnoki szünet, mert a játékosaim fizikailag és mentálisan is fárasztó időszakot tudhatnak maguk mögött.
Arik Shivek: – A legjobb magyar csapat ellen léptünk pályára, tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz – így is történt. A legnagyobb különbség az volt a csapatok között, hogy a Falco európai színvonalon kosárlabdázott, főleg védekezésben nyújtott kiválót, mi pedig sok hibát követtünk el. A bajnoki szünet alatt kemény munka vár ránk, mert be akarunk jutni a legjobb öt közé.

OSE LIONS–SOPRON KC 91–75 (24–22, 18–23, 20–17, 29–13)
Oroszlány, 1300
néző. V: Földházi T. P., Tóth C., Balog Gy. A.
OSE LIONS: E. WASHINGTON 26/12, ABELL 14/6, RIZVICS 17/9, Zsíros, BOZSOVICS 16. Csere: Kucsora, Anda, Demeter, Mohácsi 2, Illés 7/3, Garamvölgyi 3/3, Hayes 6. Edző: Sebastjan Krasovec
SOPRON: KINNEY 17/9, THOMPSON 15/9, Takács N. 5/3, Rivers 6, CARTER 14. Csere: Werner 2, Fazekas, Supola 2, Jogéla 14/3, Molnár M. Edző: Kosztasz Flevarakisz.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 6. p.: 13–6. 9. p.: 19–19. 14. p.: 28–33. 17. p.: 32–40. 24. p.: 48–50. 26. p.: 50–56. 29. p.: 62–58. 33. p.: 70–63. 35. p.: 79–65. 38. p.: 86–70
Sebastjan Krasovec:
– Ahogyan arra készültünk is, nagyon nehéz mérkőzést vívtunk. Az elején nem játszottunk jól, sok volt a hiba, az eladott labda. Eredmény szempontjából hullámzó volt az első három negyed, a negyedikre aztán védekezést váltottunk, emellett a triplákat is jól dobtuk, és így el tudtunk húzni.
Kosztasz Flevarakisz: – Az első három negyedben nyújtott játékunkkal győzelmet érdemeltünk volna, de az utolsó tíz perc egyértelműen a hazaiaké volt. További sok sikert kívánok az OSE-nak, nekünk pedig össze kell szednünk magunkat, hiszen hosszú még az idény.