Férfi kosár MK: drámai csatában ment tovább a Pécs

2013.02.12. 20:09
Kedden este a férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a Pécs kétszeri hosszabbítás után búcsúztatta a másodosztályú Kecskemétet.

A Fehérvár, a Szolnok és az Atomerőmű után ma az utolsó hely is gazdára talált a férfi kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjében.

A másodosztályú Kecskemét a múlt heti, hatpontos (63–69-es) vereséget követően fogadta az élvonalbeli Pécset. Az első félidőben a baranyaiak játszottak jobban és Tóth Norbert, illetve Alexander Legion vezérletével két negyed után 41–33-ra vezettek.

A folytatásban azonban teljesen megváltozott a játék képe. A korábban Pécsen is dolgozó, újdonsült szövetségi kapitány, Sztojan Ivkovics csapata extázisban játszott. A szintén volt pécsi, Wittmann Krisztián és Marko Djeraszimovics remekelt a kecskemétieknél, akik megfordították a találkozót. Utóbbi büntetői után a hajrában már továbbjutásra álltak a hazaiak 69–60-nál, Legion azonban egy triplával döntetlenre mentette a párharcot.

Az első ráadás végén még mindig hat ponttal vezetett a KTE, amely azonban a második ráadásra elkészült az erejével. A Pécs végül fordított, 87–86-ra nyert és kettős győzelemmel továbbjutott. A baranyaiaknál Legion és a másik amerikai, Bradley Loesing egyaránt 18-18 ponttal zárt, míg Tóth Norbert 23-ig jutott, a mezőny legjobb dobója azonban a kecskeméti Wittmann lett 29 ponttal.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
KECSKEMÉTI TE DUNA ASZFALT–PVSK-PANNONPOWER 86–87 (17–12, 16–29, 18–11, 18–11, 7–7, 10–17)

Kecskemét, 1400 néző. Vezette: Vígh P., Papp P., Gál J.
KECSKEMÉT: WITTMANN 29/18, Mészáros M. 7, DÉNES 9/6, DJERASZIMOVICS 20/3, Bencze 3. Csere: Pongó Martin 7/3, Hegedűs G. 8/6, Pongó Máté 3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
PÉCS: LOESING 18/3, LEGION 18/6, Kovács P., TÓTH N. 23/12, Hendley 6. Csere: Bödör, Csabay 8/6, Horváth B. 3/3, Nagy K. 9/3, Halász Á. 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. p.: 11–5. 14. p.: 19–21. 17. p.: 25–29. 23. p.: 35–44. 27. p.: 45–44. 34. p.: 56–52. 37. p.: 59–56
Kipontozódott: Halász (36. p.), Hendley (40. p.), Loesing (47. p.)
Továbbjutott: a Pécs (kettős győzelemmel)
Sztojan Ivkovics: – Gál János játékvezető az ítéleteivel eldöntötte a mérkőzést...
Csirke Ferenc: – Óriási tettet hajtottunk végre a nagyon erős Kecskemét és a Körmend legyőzésével. Fantasztikus csapatom van.