Férfi kosár: Hangáék szoros meccsen kaptak ki a címvédőtől

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2017.04.18. 21:27
Hiába vezetett még három perccel a vége előtt Hanga Ádám csapata, a Baskonia a címvédő CSZKA Moszkva otthonában, a hazaiak klasszisai lehozták a végjátékot, 98–90-re nyertek így az oroszok, ezzel 1–0-ra vezetnek a három nyert meccsig tartó párharcban a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében.

Beaubois révén jól kezdett a Baskonia, a francia szerezte a spanyolok első hét pontját, de jött egy 9–0-s hazai roham, így átvette az irányítást a CSZKA (13–7). Legnagyobb előnye 11 pont volt az első negyedben (21–10), tíz perc játék után hét ponttal vezetett (26–19). A második negyedben rendezte a sorokat a spanyol együttes, főleg védekezésben változtattak sokat a vendégek, Hanga többször is betalált, így Beaubois kosara után a 17. percben megint Sito Alonso alakulata állt jobban (33–35). Felváltva vezettek a csapatok, de Teodoszics két hármasa zárta a félidőt, 44–40 volt az állás.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

A fordulás után a moszkvaiak negyede jött megint, állandósult az öt-tíz pontos különbség, pont tízzel állt jobban a címvédő 10 perccel a vége előtt (72–62). Itt azonban megint a vitoriai gárda pillanatai következtek, Larkin három triplát vágott, Hanga egyet pár perc alatt, egyetlen pontra csökkent így a differencia a 34. percre (76–75). Megpróbáltak megint elhúzni De Colóék, de tapadt a Baskonia, sőt, vezettek is, az utolsó két és fél percre pedig egállal fordultak a felek (88–88). A végén a hazaiak két klasszisa döntött – mínusz 2-nél Teodoszics triplát, De Colo duplát dobott, Sengelia kihagyta a ziccert a túloldalon, így egy perccel a vége előtt néggyel állt jobban a Moszkva Augustine büntetője után (94–90). De Colo támadóhibát harcolt ki Beaubois-n 16.2 másodperccel a vége előtt, itt dőlt el végleg a meccs, amelyet 98–90-re nyertek meg a hazaiak.

Hanga Ádám 33 percet töltött ezúttal a parketten, ami alatt 12 pontot szórt (0/1 dupla, 3/6 tripla, 3/4 büntető), volt 4 gólpassza, 2 pattanója, 2 szerzett és 3 eladott labdája, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt faultja, így 11 VAL-lal zárt.