Férfi kosár: Hangáék idegenben legyőzték a Fenert

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2017.03.09. 22:03
Hanga Ádám (jobbra, 8) a végén remekül védekezett Bogdan Bogdanoviccsal szemben (Fotó: AFP)
Hanga Ádám sokoldalú játéka és a végén Bogdan Bogdanovicson bemutatott nagy védekezése is kellett ahhoz, hogy a Baskonia 79–74-re legyőzze idegenben a tavalyi döntős Fenerbahcét a férfi kosárlabda Euroligában.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 25. FORDULÓ
Fenerbahce (török, 16-9)–Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 14-11) 74–79
A Fenerbahce legjobb dobói:
Bogdanovics 26/6, Datome 10/3, Bennett 9/3.
A Baskonia legjobb dobói: Larkin 19/6, Luz 10/3, Hanga Ádám 7/6, Beaubois, Blazic, Tillie, Sengelia 7/3.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Az előző idény elődöntőjének „visszavágóján” a spanyolok voltak a meccs nagy részében a kezdeményezők, Shane Larkin vezetésével a második negyedben komolyabb előnyre tettek szert. 4 perccel a vége előtt is 70–60-ra vezetett a Baskonia, és a törökök játékában nem nagyon volt benne a fordítás, de két triplával megkezdték a felzárkózást, a 38. percben pedig 70–71-nél egyetlen pontra jöttek fel Anthony Bennett hatalmas zsákolása után. Rodrigue Beaubois a semmiből dobott hármast, harcolt ki támadóhibát Luigi Datomén, majd értékesített két büntetőt, így kevesebb mint másfél perccel a vége előtt megint eldőlni látszott az összecsapás Sito Alonso együttese javára (70–76).

Több büntetőt is kihagytak azonban a spanyolok, a végén Larkin is belehibázott, így 77–74-nél az egyenlítésért támadhatott a Fener. Hanga óriásit védekezett az egyébként csapatát kiválóan mozgató és jól is dobó (26 pont, 8 gólpassz) Bogdan Bogdanovicson, Bennett nem tudott betalálni kintről, a túloldalon pedig Kim Tillie beállította a végeredményt, győztek a vendégek 79–74-re.

Hanga Ádám kevesebb mint 28 perc alatt 7 pontig jutott (0/2 dupla, 2/4 tripla, 1/2 büntető), volt 6 pattanója, 2-2 gólpassza és szerzett labdája, valamint 1-1 eladott labdája, kiharcolt és beütött faultja, így 11 VAL-lal zárt.