Férfi kosár: Hangáék a végén lelépték a Himkit Moszkvában

TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)
2017.12.29. 20:20
Bár első negyedben szerzett 10 pontos előnyét teljesen leadta a Barcelona, a záró felvonásban lelépte a Himkit Hanga Ádám csapata a férfi kosárlabda Euroligában.

Az első negyed első fele még hullámzó volt, de a Pau Ribas és Ante Tomic vezette spanyolok irányítottak nagyrészt – 10 perc után 10 ponttal vezetett a Barca (15–25). A második negyedben aztán fordult a kocka: a Tyler Honeycutt és Alekszej Sved vezette hazaiak visszajöttek a meccsbe, és Hanga triplája kellett a félidő végén, hogy a nagyszünetre 4 pontos előnnyel vonulhasson a katalán sztárklub, amely leginkább támadásban esett össze a második negyedre – 11 pontot szereztek az első 10 perc 25 egysége után (32–36).

A fordulás után is Hanga volt először eredményes, de Sved hármasa a 27. percben már Himki-előnyt jelentett - szoros volt ez a negyed, a Barca visszavette a vezetést, de 10 perccel a vége előtt Hanga büntetőivel lett egál az állás a két fél között (57–57). Ezen az estén azonban jóval jobban harapott a gránátvörös-kék alakulat, mint az elmúlt hetekben – az utolsó negyed első nyolc percében összesen két pontot kaptak, elöl pedig a Vezenkov-Claver-Seraphin trió vezetésével lelépték a moszkvaiakat. Végül nagyobb izgalmak nélkül, 79–65-re győzött a Barcelona.

Hanga Ádám bő 33 percnyi játékidő alatt 9 pontot (2/4 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető), 5 pattanót, 4 gólpasszt, 2 blokkot, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 2 beütött és 1 kiharcolt faultot jegyzett, ami 14 VAL-t ért.