Férfi kosár: Hanga tíz pontja most kevés volt a Barca ellen

P. K.P. K.
2022.06.15. 23:24
Hanga Ádám tíz pontot szerzett a döntő második meccsén (Fotó: facebook.com/realmadridbaloncesto)
Rosszul kezdett, de jobban bírta a hajrát, így a Barcelona egyenlített a Hanga Ádámot is foglalkoztató Real Madrid ellen a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság döntőjének második meccsén.

Hanga Ádám csapata, a Real Madrid a spanyol bajnoki döntő 2. meccsén is bekezdett Barcelonában a magyar kosaras korábbi együttese ellen. A hétfői első meccsen a vendégek 13 ponttal nyerték az első negyedet, amivel meg is alapozták a 88–75-ös győzelmüket, ezúttal pedig 8–0-s rohammal indítottak az első három percben. Az 5. percben, 12–2-nél, majd 14–4-nél tíz ponttal is vezetett a Real, de az első szünetig 17–13-ra felzárkóztak a katalánok.

A második negyedet viszont a Barca nyerte meg négy ponttal, így a nagyszünetben 32–32-es döntetlent mutatott az eredményjelző.

Hanga az első meccsen remek teljesítménnyel, 16 ponttal járult hozzá a Real győzelméhez, ezúttal két negyed után öt pontnál tartott: bedobott egy-egy duplát és triplát, ugyanakkor négy lepattanó és egy gólpassz is került a neve mellé.

A harmadik negyedben újabb kétpontosokkal Hanga néggyel növelte a pontjai számát, míg a másik oldalon a három játékrész alatt 18 pontig jutó, 208 centiméter magas Nikola Mirotic tarthatatlannak bizonyult. Így a negyedik negyed 56–54-es hazai vezetésnél vette kezdetét, ami már előrevetítette a végletekig kiélezett befejezést.

69–69-et követően Cory Higgins pontjai döntöttek a hazaiak javára, persze a Barca 71–69-es sikeréhez elsősorban Mirotic kiemelkedő teljesítményére volt szükség, aki 26 ponttal zárt. Hanga 10 ponttal, öt lepattanóval és két assziszttal fejezte be a mérkőzést, a duplakísérletei közül négyből hármat dobott be, triplából négyből egyet és két kísérletből egy büntetőt.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása ezzel 1:1. Folytatás június 17-én, Madridban.