Férfi kosár: Hanga remek játéka sem segített a Barcelonán

KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)
2017.10.24. 23:26
Pedig Hanga Ádám nagyszerűen játszott…(Fotó: AFP)
Bár Hanga Ádám kiválóan játszott, 19 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el, a Barcelona az első negyed közepétől csak futott a Zalgiris Kaunas után, és 81-75-re kikapott a férfi kosárlabda Euroligában.

Az első negyed első felében Petteri Koponen (13 pont, 6 gólpassz) és Kevin Seraphin (6 pont) vezetésével még a Barca állt jobban, de a felvonás második öt percében már az Axel Toupane és Vaszilije Micics (20 pont, 8 gólpassz) vezette litvánoké volt az irányítás. A hazaiakban ekkor Hanga egyszemélyben tartotta a lelket, 9 pontot szórt csak ebben a szakaszban (21–24).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

A második negyedben a Zalgiris többször is megpróbált meglépni Kevin Pangos (16 pont) révén, de 4–6 pontnál nagyobb távolságra nem tudott elhúzni, hat egységgel így is ők álltak jobban a nagyszünetben (39-45).

A fordulás után sem változott semmit a játék képe, a kaunasi gárda egy fokkal még inkább ellépett (54–62), és ez volt a helyzet a végjátékban is, nem volt esélye a győzelem megszerzésére a Barcelonának – a Zalgiris 81–75-re győzött.

Hanga Ádám 32 és fél perc alatt ezúttal 19 pontot (5/7 dupla, 2/5 tripla, 3/4 büntető), 10 pattanót, 2 gólpasszt, 1-1 szerzett labdát és blokkot, 3 eladott labdát, illetve 3-3 beütött és kiharcolt faultot jegyzett, ami 24 VAL-t ért számára – 19 pontjával és a 24 VAL-jával is a hazaiak legjobbja volt a magyar klasszis.