Férfi kosár: Hanga győzelemmel búcsúzott a közönségüktől

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2015.05.03. 23:25
Hanga Ádám és Lóránt Péter is jól játszott az olasz élvonalbeli kosárlabda-bajnokság vasárnapi játéknapján, de csak előbbi örülhetett győzelemnek.

Hanga Ádám végre remekül triplázott, klubja pedig győzelemmel búcsúztatta szurkolóit erre a szezonra.

Honfitársunk kezdőként szerepelve összesen 27 percet játszott, ami alatt 11 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda, 1 blokk és 2 kiharcolt falt került fel a neve mellé, a negatív oldalon pedig 3 eladott labda szerepelt nála. Mezőnyből 4/9-es mutatót hozott össze (3/5 triplából).

Az utolsó idei hazai meccsét játszó Avellino végig felszabadultan, kintről bátran vállalkozva (11/28) haladt a győzelem felé, amivel 11-18-as mutatót tud felmutatni a Varese elleni iegenbeli idényzáró (jövő vasárnap, 17:30) előtt.

Sidigas Avellino–Vanoli Cremona 84–79
Az Avellino legjobb dobói: Anosike 20, Harper 15/3, D. Cavaliero 14/12
A Cremona legjobb dobói: Vitali 18/3, Bell 17/9, Hayes 12/6

Lóránt Péter 20 pontot átlagol az utóbbi egy hónapban az olasz élvonalban, ám csapata mai vereségével nehéz helyzetbe került a záró fordulóra.

Lóránt kezdőként szerepelve összesen 31 percet volt pályán, ami alatt 20 pontot dobott 7/9-es mezőnymutatóval (4/6 triplából) és 2/2-es büntetőzéssel, továbbá volt 6 lepattanója, 2 blokkja, 1 szerzett labdája, 2 gólpassza és 2 kiharcolt faultja 2 eladott labda mellett. Ráadásul 25-ös VAL-jával magasan a mezőny legjobbja lett.

Hiába kezdett nagy elánnal a Metta World Peace (8 pont, 2 gólpassz) fémjelezte, James Feldeine (20 pont, 5/9 tripla) húzta Cantú, a Lóránt Péter és Wally Judge kosaraira támaszkodó sereghajtó ott volt a hazaiak nyakán két és fél negyeden keresztül, ám a hajrá előtt annyira kinyílt az olló, hogy reális esélye nem lehetett az így már kieső helyen álló Pesarónak.

Lórántéknak az utolsó fordulóban jövő vasárnap 17.30-tól mindenképp meg kell verniük a Casertát, ha benn akarnak maradni az élvonalban, s könnyen lehet, hogy legalább nyolc pontos hazai diadalra lesz szükség, amennyiben a ma a Reggio Emiliát elverő vetélytársnak visszaadják a korábban elvett egy pontját.

Acqua Vitasnella Cantú–Consultinvest Pesaro 83–67