Férfi kosár: Hanga főszerepet vállalt a Baskonia sikerében

2016.10.16. 22:15
A Baskonia VG 18 ponttal (95–77) nyert a spanyol élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban a MoraBanc Andorra ellen. A győztes hazai együttes magyar légiósa, Hanga Ádám ismét meggyőző teljesítménnyel vette ki a részét a sikerből.

Szoros első félidőt követően a harmadik negyed elején lépett el beláthatatlan távolságra a vendéglátó, a 17–4-es szűk négy percben főszerepet vállalt Hanga.

A magyar kulcsember 28 perc alatt 13 pontot szerzett (3/5 dupla, 2/5 tripla, 1/2 büntető), emellett volt 6 pattanója, 4 gólpassza, 2 blokkja, illetve 3-3 beütött és kiharcolt faultja.

Hanga +29-es +/- mutatója messze a legjobb lett az egész mezőnyben, a 19-es VAL-mutatót tekintve pedig csapatában Tornike Shengelia és Josh Akognon mögött a harmadik legjobb volt.