Férfi kosár Európa-kupa: ezúttal Kijevben kapott ki a Körmend

MTI/H. Á.MTI/H. Á.
2019.12.18. 20:00
Turner (44) 18 pontig jutott (Fotó: FIBA)
A férfi kosárlabda Európa-kupa második csoportkörének második fordulójában Kijevbe látogatott az Egis Körmend, és izgalmas mérkőzésen 80–78-ra kikapott. Ezzel a körmendiek a második csoportkörben még nyeretlenek, míg az ukránok még hibátlanok.

Kijev. V:
Vitkauskas (litván), Stoica (román), Van Hoye (belga)
KIJEV: SHEPHERD 17/9, Bliznyuk 9/3, HILL 11/3, PAVLOV 18/3, Korenjuk 4. Csere: Petrov 4, Pusztozvonov 11/6, Edwin 4, Krutousz 2. Edző: Ainars Bagatskis
KÖRMEND: TURNER 18/3, EDWARDS 13, Ferencz 12/6, Varnado 9/3, TAYLOR 22. Csere: Kastrati, Takács K., Durázi 4, Németh Á. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 6. p.: 12–6. 8. p.: 17–14. 10. p.: 24–16. 13. p.: 30–20. 15. p.: 32–27. 17. p.: 41–30. 19. p.: 47–34. 21. p.: 47–41. 27. p.: 59–46. 29. p.: 61–54. 37. p.: 71–71. 39. p.: 77–73. 40. p.: 78–78
Matthias Zollner:
Biztosak voltunk benne, hogy kemény meccs vár ránk Kijevben, az ukrán csapat fizikailag nagyon erős. Az első félidőben nem sikerült azt a védekezést produkálnunk, amit szerettünk és kellett volna. A nagyszünet után sokat javultunk ebben a szegmensben, visszajöttünk a mérkőzésbe és volt esélyünk arra, hogy döntetlenre mentsük. Azonban csupán ötven százalék körül büntetőztünk, húsz százalékkal dobtuk a hárompontosokat – ezek és a védekezési problémák nem tették lehetővé, hogy győzzünk egy ilyen szoros találkozón.

A Körmend négy győzelemmel és két vereséggel lépett tovább a csoportkör első szakaszából, majd a múlt héten hazai vereséggel kezdte a második etapot a lett Ventspils ellen. A kijevi gárda jó formájára utalt, hogy megnyerte legutóbbi három mérkőzését az Ek-ban.

Matthias Zollner vezetőedző csapata – amely 8/3-as győzelmi mérleggel második az NB I-ben – kilencpontos hátrányban volt a harmadik szakasz végén, a negyedikben azonban eredményesen védekezett és támadott, így felzárkózott. Többször döntetlenre állt, végül hét másodperccel a vége előtt esett kétpontos kosárral kapott ki.

A Körmend január 8-án a holland Zwolléhez látogat.

A második csoportkör négy kvartettjéből az első és második helyezettek jutnak tovább a negyeddöntőbe.