Férfi kosár Euroliga: javított a címvédő, kiütéses Real-siker

2014.10.31. 00:09
A férfi kosárlabda Euroliga harmadik fordulójának csütörtöki mérkőzésein a spanyol Real Madrid a 32 pontot szóró Jaycee Carroll vezérletével kiütötte az orosz Nizsnyij Novgorodot, és egyedüliként hibátlan az A-csoportban, miután a török Anadolu Efes otthon kikapott a litván Zalgiris Kaunastól.

Az előző kiírás fináléjában a királyi gárdát hosszabbításban 98–86-ra legyőző izraeli Maccabi Tel-Aviv számára is jól alakult a mai mérkőzés, hiszen a német Alba Berlin otthonában már az első félidőben (29–46) lerendezte az összecsapást (69–84). A címvédő az előző körben elszenvedett 99–80-as moszkvai vereség után visszatért a győztes útra.

A Barcelona is egyedüliként maradt hibátlan a csoportjában, igaz, a katalánok nem léptek pályára, a török Fenerbahce viszont kikapott a görög Panathinaikosz vendégeként.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
3. FORDULÓ, CSÜTÖRTÖKI EREDMÉNYEK
A-CSOPORT

Unics Kazany (orosz)–Sassari (olasz) 85–62
Anadolu Efes (török)–Zalgiris Kaunas (litván) 62–65
Real Madrid (spanyol)–Nizsnyij Novgorod (orosz) 112–83
Az állás: 1. Real Madrid 3 győzelem/0 vereség, 2. Zalgiris Kaunas 2/1, 3. Anadolu Efes 2/1, 4. Unics Kazany 1/2, 5. Nizsnyij Novgorod 1/2, Sassari 0/3

B-CSOPORT
Alba Berlin (német)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 69–84
Az állás: 1. CSZKA Moszkva 2/0, 2. Unicaja Málaga 2/0, 3. Maccabi Tel-Aviv 2/1, 4. Limoges 1/1, 5. Cedevita Zagreb 0/2, 6. Alba Berlin 0/3

C-CSOPORT
Panathinaikosz (görög)–Fenerbahce (török) 91–73
Az állás: 1. FC Barcelona 2/0, 2. Panathinaikosz 2/1, 3. Fenerbahce 2/1, 4. Bayern München 1/1, 5. EA7 Milan 0/2, 6. Zgorzelec 0/2

D-CSOPORT
Crvena zvezda (szerb)–Valencia (spanyol) 76–63
Az állás: 1. Olympiakosz 2/0, 2. Crvena zvezda 2/1, 3. Laboral Kutxa 1/1, 4. Galatasaray 1/1, 5. Neptunas Klaipeda 1/1, 6. Valencia 0/3 99–80-as moszkvai vereség után visszatért a győztes útra.