Férfi kosár Euroliga: Hangáék zárásként legyőzték a negyeddöntőst

2018.04.06. 00:37
A férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának záró fordulójában Hanga Ádám együttese, a Barcelona otthon 86–82-re legyőzte az így nyolcadik helyen a negyeddöntőbe jutó orosz Himkit.

A magyar játékos 22 perc alatt kilenc pontot, három lepattanót és két asszisztot jegyzett a mérkőzésen, amelyen a házigazda 11–8 után 19–8-ra ellépett ellenfelétől, az első negyedet 13 pontos előnnyel zárta (31–18), a másodikban már 42–23-ra is vezetett, s bár a vendégek kozmetikáztak, fordítani nem tudtak (86–82).

Ezzel a katalánok 11–19-cel zárták az alapszakaszt, az már korábban eldőlt, hogy nem jutnak be a negyeddöntőbe.

A Himki a vereségével a nyolcadik helyen zárt, így biztos, hogy lesz orosz csapat a négyes döntőben, mivel a negyeddöntőben az első helyen végző CSZKA Moszkvával találkozik.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 30. FORDULÓ
FC Barcelona Lassa (spanyol)–Himki (orosz) 86–82
(31–18, 23–27, 18–21, 14–16)
Legjobb dobók: Navarro 17, Huertel 14, Ribas, Koponen 12-12, ill. Gill 21, Sved, Jenkins 15-15