Férfi kosár Euroliga: Hangáék felmosták a padlót a Maccabival

KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)KERESZTURY GÁBOR, TÓTH ATTILA (KEZDO5.HU)
2017.11.23. 23:50
A (hiába) honosított DeAndre Kane messze kiemelkedett a Maccabi kosárlabdacsapatából, de az izraelieknek esélyük sem volt a parádézó, Juan Carlos Navarro jubileumát ünneplő Barca ellen a férfi Euroligában – a katalánok 23 ponttal nyertek. Az Olympiakosz Milanóban, a Bamberg pedig a Valencia ellen győzött egyetlen ponttal. A Zalgiris az Efest is megverte, a Baskonia pedig a Zvezda otthonában diadalmaskodott.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ

FC Barcelona Lassa (spanyol, 4-5)–Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 5-4) 89–67

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

2-0-nál vezetett először és utoljára a Maccabi, mert a Kevin Seraphin (9 pont, 10 pattanó) és Rakim Sanders (18 pont) vezetette katalánok gyorsan megléptek. Az első negyed végén 11 pontos előnyük volt, a második felvonásban pedig egyre jobban kezdtek meglépni az izraeliektől - 24 pont is volt a fórjuk, és a félidőben is 20 egységgel álltak jobban (44-24). A fordulás után semmilyen veszély nem fenyegette Sito Alonso együttesének sikerét, sőt, a záró 10 percben még megpróbáltak rápakolni egy lapáttal Petteri Koponenék (20 pont). 30 pont végül nem lett közte, de így is tükörsima, 89-67-es hazai győzelem született - méltóképpen ünnepelték meg a gránátvörös-kékek Juan Carlos Navarro 20 éves évfordulóját, ennyi ideje mutatkozott be a legenda a Barca első csapatában.

Hanga Ádám ezúttal 24 perc alatt 7 pontot (0/4 dupla, 2/4 tripla, 1/2 büntető), 4 pattanót, 2 gólpasszt, valamint 2 beütött és 1 kiharcolt faultot jegyzett, ami 4 VAL-t ért. Érdekesség, hogy a túloldalon a nyár folyamán hiába honosított és várt DeAndre Kane messze kiemelkedett 13 pontos, 7 pattanós, 2 gólpasszos és 7 kiharcolt faultos teljesítményével, ami 22 VAL-t ért - a vendégeknél senki más nem jutott el 10-ig sem.

A Barcelona legjobb dobói: Koponen 20/12, Sanders 18/18, Seraphin 9.
A Maccabi legjobb dobói: Kane 13, Bolden 10/6, Jackson 9.