Férfi kosár Euroliga: Hanga Ádám pontjai nem hiányoztak

2016.11.05. 07:34
A férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának ötödik fordulójában Hanga Ádám csapata, a Baskonia idegenben 70–63-ra legyőzte a Crvena zvezdát, így 3–2-es mutatóval jelenleg a nyolcadik helyen áll. A magyar válogatott kiválósága 27 percet töltött a pályán, ám ezúttal nem talált a gyűrűbe.

Az első pontot még a hazaiak szerezték, de ekkor vezettek először és utoljára a mérkőzés folyamán – a Baskonia előbb Shane Larkin (16 pont, 6 gólpassz, 4-4 pattanó, szerzett és eladott labda) és Rodrigue Beaubois (16 pont), majd a cserék révén hétpontos előnyt épített ki az első negyedben, amit Larkin, Voigtmann és Budinger vezetésével 13-ra növeltek a második negyed egy pontján.

A harmadik felvonásban is felment tíz pont fölé a különbség, és hiába jött vissza a zvezda Charles Jenkins (9 pont, 8 pattanó) és Marko Gudurics (12 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével öt pontra is a 29. percben (48–53), 30 perc játék után a vendégek már ismét tíz pont fölött vezettek (48–59).

A negyedik negyedben is megvolt a szerbek felzárkózása, Gudurics és Marko Szimonovics (11 pont) vezetésével öt pontra jöttek fel megint (61–66), de ennél közelebb ezúttal sem jutottak. Végeredményben 70–63-ra győzött a spanyol alakulat, amely nagyobb izgalmak nélkül tudott nyerni a belgrádi katlanban.

Hanga Ádám 27 perc játék alatt ezúttal pontot nem szerzett (0/3 dupla, 0/1 tripla), de volt hat pattanója, három gólpassza, egy blokkja és két kiharcolt faultja is két eladott labda és egy fault mellett, így 5 VAL-lal zárt.

A Crvena zvezda legjobb dobói: Gudurics 12/6, Szimonovics 11/6, Jenkins 9/6.
A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 16/9, Larkin 16/3, Voigtmann 11/3