Férfi kosár Euroliga: Hanga 20 pontja ellenére sima vereség

KEZDŐ5.HU KEZDŐ5.HUKEZDŐ5.HU KEZDŐ5.HU
2017.02.24. 21:59
Hanga Ádám húsz pontja ellenére a Baskonia simán kikapott (96–85) az Anadolu Efes vendégeként a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának 23. fordulójában.

Nem kezdett rosszul a Baskonia, a meccs első kosarát Hanga szerezte, és Beaubois vezetésével szinte a teljes első negyedben előnyben játszottak a spanyolok, de csak minimálisban, és a felvonás végén fordított a vendéglátó (23–21). A második játékrész elején Thomas Huertel és Tyler Honeycutt révén meglépett az Efes, és bár egyszer visszajött még három pontra a Baskonia, szinte végig tíz pont körüli előnye volt a törököknek (47–38).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

A fordulás után sem változott semmi, ekkor Brandon Paul volt a vendéglátó vezére, a távolság pedig lényegében végig maradt, kis mértékben nőtt (73–60). A negyedik negyedben Huertel volt a soros pontfelelős a törököknél, így az első negyed után lényegében végig vezetve, összességében simán győzött az Anadolu Efes (96–85).

Azért fontos ez, mert a két együttes így már azonos mérleggel áll, és az első egymás elleni összecsapást csak egy ponttal nyerték a vitoriaiak, lépéshátrányba került tehát a Baskonia az Efesszel szemben.

Hanga Ádám ezúttal is pazarul játszott, hiszen 20 pontot szórt kiváló hatékonysággal (4/6 dupla, 3/6 tripla, 3/4 büntető), volt még négy lepattanója, három asszisztja, két szerzett labdája, egy blokkja és öt kiharcolt faultja, így 33 és fél perc alatt 28 VAL-ig jutott – legkevésbé rajta múlott a Baskonia újabb zakója, az egész mezőny egyik legjobbja volt ezzel.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
23. FORDULÓ
Anadolu Efes (török)–Baskonia (spanyol) 96–85
(23–21, 24–17, 26–22, 23–25)
Brose Bamberg (német)–Zalgiris Kaunas (litván) 86–91 (22–28, 23–21, 23–18, 18–24)
Panathinaikosz (görög)–UNICS Kazany (orosz) 83–82 (24–25, 15–21, 13–15, 31–21)
Real Madrid (spanyol)–Darüssafaka (török) 101–83 (30–14, 23–23, 22–23, 26–23)