Férfi kosár Euroliga: egyetlen pont döntött Hangáék meccsén

Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)Tóth Attila, Keresztury Gábor (kezdo5.hu)
2017.02.09. 22:27
A férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának 22. fordulójában a Baskonia Vitoria Gasteiz idegenben egypontos (85–84) vereséget szenvedett a Maccabi Tel-Avivtól. A vesztes csapatban Hanga Ádám 33 percet játszott, 11 pontot dobott, volt hét lepattanója és két asszisztja.

Goudelock vezetésével 8–0-val kezdett a Maccabi, és hiába vette fel a ritmust ezután Hanga és Larkin, majd Beaubois és Voigtmann kosaraival a Baskonia, végig hátrányban volt (22–18). A második negyedben Hanga és Bargnani pontjaival még az egyenlítés is megvolt a vendégeknek (26–26), és bár ezt követően a hazaiak voltak fórban, végig ott loholt ellenfele mögött Sito Alonso együttese. A félidő végén Goudelock két hármasával nyílt nagyobbra a különbség (46–39), majd a fordulás után 9–0-val nyitottak az izraeliek, így 16 pontos differencia alakult ki a két fél között pillanatok alatt (55–39).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Hanga és Bargnani próbálták közelebb hozni a spanyolokat, de annak is örülhettek, hogy a harmadik negyed végén csak 14 pont volt a hátrányuk a Landesberg és Goudelock vezette Maccabi ellen, mert 19 ponttal is le voltak már maradva a szakasz egy pontján(69–55). A záró felvonás közepén egy 6–0-s szakasszal tudott látótávolságba kerülni a Baskonia (77–70), de még bő két perccel a vége előtt is úgy tűnt, nincs visszaút a vendégek számára (85–76).

Ekkor jött Larkin, aki két támadás alatt bedobott két triplát, így másfél perccel a vége előtt már csak egy kosár volt a hazaiak előnye (85–82). Luz fél perccel a vége előtt egy pontra hozta fel a spanyolokat, de ennél közelebb már nem jutottak, így 85–84-re győzött a Maccabi.

Hanga Ádám ezúttal is csapata egyik legjobbja volt, 32 és fél perc alatt 11 pontot szerzett (4/5 dupla, 0/3 tripla, 3/5 büntető), emellett 7 pattanó, 2 gólpassz, 1 eladott labda, 2 beütött és 5 kiharcolt fault került a neve mellé, ami 16 VAL-t jelentett számára.