Férfi kosár Euroliga: a címvédő kiegyenlített a Real ellen

2014.04.23. 23:36
A férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén a címvédő Olympiakosz hazai pályán 71–62-re legyőzte a Real Madridot, így kiegyenlített 0–2-ről a három nyert mérkőzésig tartó párharcban.

Szintén életben marad a CSZKA Moszkva ellen hosszabbításban 73–72-re nyerő Panathinaikosz, az EA Milano viszont nem, hiszen bár az utolsó negyedet kétpontos előnnyel kezdték az olaszok a Maccabi Tel Aviv otthonában, végül sima, húszpontos vereséget szenvedtek.

A négyesdöntőben így jelenleg két csapat kiléte biztos, a Barcelona ellenfele a Real Madrid–Olympiakosz párharc győztese lesz, míg a Maccabi Tel Avivé a CSZKA Moszkva–Panathinaikosz nyertese.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, NEGYEDIK MÉRKŐZÉSEK
Olympiakosz (görög)–Real Madrid (spanyol) 71–62
(15–16, 22–14, 12–17, 22–15)
A három nyert meccsig tartó párharc állása: 2–2

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Armani Milano (olasz) 86–66 (19–21, 16–22, 19–13, 32–10)
A három nyert meccsig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Maccabi Tel-Aviv javára

Panathinaikosz (görög)–CSZKA Moszkva (orosz) 73–72 (21–16, 16–22, 14–10, 13–16, 9–8) – hosszabbításban